Real proti Bilbau uhájil první místo La Ligy, trefil se Benzema

Real Madrid si v dohrávce 9. kola upevnil vedoucí pozici ve španělské lize. Tři body uhrál díky trefě Karima Benzemy v první půli a skvělému výkonu brankáře Courtoise. Třemi body si Real pojistil první místo tabulky. S 36 body má na druhé Atlético Madrid náskok sedm bodů, ale městský rival má zápas k dobru.

Bílý balet proti Bilbau nezačal ideálně. Po dvaceti minutách se za jeho obranu dostal Iňaki Williams, ale jeho technická střela byla zblokována na roh. Stejný hráč se dostal za obranu soupeře i o minutu později, ale klička těsně před Courtoisem mu vůbec nevyšla a stav byl stále 0:0.

Jednička Realu Madrid nadále držela naděje domácích. Raúl García zakončoval standardní situaci hlavičkou, ale Courtois předvedl naprosto excelentní zákrok.

Do vedení se nakonec dostali domácí z první větší šance. Pět minut před koncem prvního poločasu střílel do brankáře Simóna Asensio a Modrič zblízka chtěl dorážet. Míč mu ale nesedl a se štěstím se dostal až k připravenému Benzemovi, který si do odkryté sítě připsal už letošní 12. gól.

Bilbao se snažilo vyrovnat a Real Madrid měl v obraně problémy. Unai Núňez byl blízko, když po standardce zkoušel hlavičku, ta ale mířila vedle. S obranou Bílého baletu si poté pohrál Ohian Sancet, ale ani on nesrovnal stav zápasu. Jeho individuální akci zneškodnil Courtois a Real Madrid hlavně díky výkonu gólmana zvítězil 1:0.

Dohrávka 9. kola La Ligy:

Real Madrid Atl. Bilbao 1:0 (1:0)
40. Benzema

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.