Hokej

Úmrtí brankáře Kivleniekse objasněno. Policie ukončila vyšetřování

Úmrtí brankáře Kivleniekse objasněno. Policie ukončila vyšetřování
Zesnulý brankář Matiss Kivlenieks Zdroj: Profimedia

Úmrtí mladého hokejového brankáře Matisse Kivleniekse bylo oficiálně uzavřeno jako nehoda. Nedošlo tedy k žádnému kriminálnímu činu, za který by měl kdokoli nést právní následky. Lotyšský brankář zemřel poté, co mu u hrudi vybouchla rachejtle.

K neštěstí došlo 4. července letošního roku na oslavě u trenéra brankářů Columbusu Mannyho Legace, jehož dcera měla svatbu. Zbloudilá rachejtle Kivleniekse zasáhla do hrudníku a způsobila smrtelná zranění. Případ se následně vyšetřoval, jestli se tím někdo neprovinil. Oficiálním verdiktem je nehoda.

Podle jeho kamaráda a kolegy v bráně Elvise Merzlikinse zemřel jako hrdina. "Obětoval svůj život, aby zachránil kamarády. Když se to stalo, stál jsem od něj dvacet, třicet stop. Objímal jsem manželku. On zachránil mého syna, mou ženu i mě," řekl se slzami v očích na Kivlenieksově pohřbu.

Související obsah

​Kromě hájení branky Columbusu hrál Kivlenieks také za lotyšskou reprezentaci, které pomohl například na letošním mistrovství světa porazit Kanadu 2:0 a připsal si 38 úspěšných zákroků.

V Columbusu se s mladým brankářem rozloučili vyřazením jeho dresu, pověsili ho ke střeše domácí arény. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.