Tenis

Olympijský výbor mluvil s Pcheng Šuaj: Je v pořádku, v lednu se setkáme

Olympijský výbor mluvil s Pcheng Šuaj: Je v pořádku, v lednu se setkáme
Čínská tenistka Pcheng Šuaj na olympijských hrách v roce 2016 Zdroj: profimedia.cz

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) významně pokročil v případu čínské tenistky Pcheng Šuaj. Bývalá světová jednička ve čtyřhře má být omezena na svobodě v rodné zemi, důvodem bylo nařčení bývalého vicepremiéra vlády ze sexuálního zneužití.

Vedení Mezinárodního olympijského výboru (MOV) s tenistkou mluvilo jen krátce poté, co prezident Ženské tenisové asociace WTA oznámil, že turnaje v Číně se pod jejich hlavičkou konat nebudou. Steva Simona předložené důkazy o svobodě pětatřicetileté tenistky nepřesvědčily. 

Právě olympijská organizace oznámila, že s tenistkou komunikovala přes video a má být v bezpečí a v pořádku. MOV nabídl lednové setkání. "Máme stejné obavy jako mnoho dalších lidí a organizací o blaho a bezpečnost Pcheng Šuaj. Proto s ní tým MOV včera vedl další videohovor. Nabídli jsme jí širokou podporu, zůstaneme s ní v pravidelném kontaktu a dohodli jsme se na lednovém osobním setkání," uvedl MOV na oficiálním webu.

Související obsah

​Zkušená tenistka byla nezvěstná od začátku listopadu, kdy na sociálních sítích tvrdila, že byla sexuálně zneužita bývalým komunistickým funkcionářem Čangem Kao-li. Od této doby se o Šuaj nevědělo, ale nyní se zdá být v pořádku. Samotný vicepremiér vlády taktéž zmizel. 

Nicméně Mezinárodní olympijský výbor je nadále pod palbou kritiky, že mu jde více o zachování zimních olympijských her než o blaho a bezpečí pětatřicetileté tenistky. Toto vyjádření vydala například organizace pro lidská práva Human Rights. 

Barbora Krejčíková je společně s Kateřinou Siniakovou na prvních dvou místech světového žebříčku WTA ve čtyřhře. Dříve byla jedničkou Pcheng Šuaj:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.