Parádní start. Čeští florbalisté nasázeli na úvod Německu jedenáct gólů

Čeští florbalisté se radují ze vstřelené branky Zdroj: Český florbal/Barbora Reichová

První zápasy na světových šampionátech bývají vždy ošemetné. Nicméně český výběr si s úvodem mistrovství poradil parádně. Svého soupeře z Německa přehrál jednoznačně 11:0 a v tabulce skupiny B zapsal první dva body.

Čeští florbalisté už od začátku zápasu potvrzovali roli jasného favorita, když se prakticky pořád hrálo na jednu branku. Jenže brankář Dietz českému tlaku odolával. Změna přišla až ve 13. minutě, kdy Krbec našel úplně volného Filipa Formana, který tak dal svou premiérovou branku na seniorském světovém šampionátu.

Na 2:0 zvyšoval po výzvě Havlase Mikuláš Krbec a německý brankář byl opět bez šance. Češi i nadále své západní sousedy tlačili, jenže třetí branka ne a ne přijít. V poslední minutě měl tři obrovské šance Filip Langer, který proměnil až tu poslední střelou z předbrankového prostoru. To vše jednu sekundu před sirénou.

​V prostřední části měli Němci možnost na snížení, ale Nihlen z trestného střílení Beneše nepropálil. A tak udeřil opět tým pod vedením Petriho Kettunena. Krásnou souhru druhé pětky zakončil do odkryté branky Adam Delong. Minutu a půl před druhým odchodem do kabin dovršili Češi bůra. Kapitán Ondrušek našel u pravé tyče Dominika Beneše, který neměl problém trefit téměř prázdnou branku.

Jenže ani to nebylo ve druhé dvacetiminutovce vše. Zbývalo 35 sekund do konce, téměř z poloviny hřiště natáhl ke střele Filip Forman a jeho pokus skončil přesně u tyče. Ani v závěrečné periodě Češi neskončili s nulou. Krásnou střelou do šibenice se prezentoval Ondřej Němeček. Na 8:0 zvyšoval v přesilové hře David Šimek, kterého na malém brankovišti našel Langer.

​V 54. minutě přišel gól s pořadovým číslem devět. Krbec vybojoval u mantinelu balónek pro Matěje Havlase, jenž si seběhl na osu hřiště a z první propálil Dietze. A českému výběru se nakonec podařilo dovršit desítku.

Podruhé v zápase se radoval Adam Delong. A v poslední minutě přišla poslední úprava skóre. Jako poslední v zápase se trefil Martin Kisugite. Češi tak rozstříleli Německo 11:0.

Další zápas čeká českou reprezentaci v neděli. V 17:45 začne duel se Švýcarskem.

Německo Česko 0:11 (0:3, 0:3, 0:5)
Branky a nahrávky: 13. Forman (Krbec), 16. Krbec (Havlas), 20. Langer (Rýpar), 25. Delong (D. Beneš), 39. D. Beneš (Ondrušek), 40. Forman (Krbec), 49. Němeček (Langer), 50. Šimek (Langer), 54. Havlas (Krbec), 59. Delong (Šindler), 60. Kisugite (Forman).

Sestava Česka: Martin Beneš – Němeček, Vítovec, D. Beneš, Besta, Punčochář, Kisugite, Gruber – Rýpar, Langer, Šimek – Ondrušek (C), Šindler, Delong – Havlas, Forman, Krbec – Hemerka, Marek Beneš.

V zápase s Německem se prosadil také Filip Langer, podívejte se, co říkal před samotným mistrovstvím.

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.