Velké trápení českých florbalistek. Po těžkém boji postupují do semifinále

Radost českých florbalistek ve čtvrtfinále mistrovství světa Zdroj: Český florbal/Martin Flousek

Florbalistky České republiky se radují z postupu do semifinále. A ačkoliv byly v souboji s Dánkami velkými favoritkami, nakonec se hodně natrápily. Celek z Jutského poloostrova nakonec přetlačily 7:5, dostaly se mezi nejlepší čtyřku a budou bojovat o medaile.

Češky nezačaly vůbec dobře. V zakončení se trápily, a tak v deváté minutě přišel trest. Nejlépe se před brankou Remešové zorientovala Sara Mainz Olssonová a poslala Dánsko nečekaně do vedení. Vyrovnáno bylo po čtvrt hodině hry. Bačová našla před brankou Denisu Ratajovou, která se trefila do odkryté branky.

O pár chvil později už Češky vedly. Keprtová křižnou přihrávkou našla Elišku Chudou, která se prosadila střelou z první. Jenže necelou minutu před koncem první části Dánky srovnaly. Z velké dálky se trefila Anna Kajsa Habersatterová.

​Do druhé dvacetiminutovky vstoupily české dámy na výbornou. Eliška Trojánková potáhla míček na střed a následně zamířila z otočky naprosto přesně. Jenže odpověď Seveřanek na sebe nenechala dlouho čekat. Zaváhání v české obraně využila střelou k tyči Laura de Friesová.

Ve 30. minutě tým pod vedením Saschy Rynera opět vedl. Krásnou střelu pod horní tyč vyslala Vendula Beránková. O necelou minutu a půl později Češky poprvé v zápase vedly o dvě branky. Trojánková našla na středu hřiště Michaelu Kubečkovou a ta se nemýlila. Jenže úžasnou střelu našla ve svém zásobníku Anna Habersatterová, která snížila na 4:5.

​Češky ale opět v hale v Uppsale odskočily. Havlíčková vystřelila z větší vzdálenosti, u pravé tyče byla připravená Michaela Kubečková a bylo to 6:4. Dánky se ale nevzdaly a opět se dotáhly na rozdíl jediné branky. Bekhendem se z bezprostřední blízkosti prosadila Cecilia Di Nardová. Definitivní tečku výsledku dala Eliška Krupnová, která se po skvělé souhře prosadila v přesilové hře.

České florbalistky tak porazily Dánky 7:5 a postoupily do semifinále mistrovství světa. V něm se utkají v sobotu s Finkami od 19:55.

Česko –⁠ Dánsko 7:5 (2:2, 4:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Ratajová (Bačová), 17. Chudá (Keprtová), 23. Trojánková (Keprtová), 30. Beránková, 31. Kubečková (Trojánková), 34. Kubečková (Havlíčková), 52. Krupnová (Kubečková) – 9. Olssonová S. (Olssonová F.), 20. Habersatterová (Thaarupová), 25. de Friesová, 33. Habersatterová, 36. Di Nardová (Olssonová F.).

Sestava Česka: Remešová (Christianová) – Jiráková, Beránková, Paloncyová, Koníčková, Keprtová, Havlíčková, Šupáková – Bačová, Krupnová, Ratajová – Řepková, Suchá, Mlejnková – Trojánková, Kubečková, Chudá – Kotzurová, Plášková.

Do mistrovství světa vstupují také muži, kteří hrají v Helsinkách. Ve výběru je také Filip Langer:

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.