Bellator: Pettis byl zralý na porážku, nakonec soupeři uštědřil KO

V americkém Uncasville ve státu Connecticut proběhl v noci z pátka na sobotu poslední letošní galavečer organizace Bellator 272. Program nabídl jedenáct zápasů MMA, které vyvrcholily střetnutím šampiona Sergia Pettise proti japonské hvězdě bojových sportů Kyojimu Horigučimu. Ve velké bitvě zvítězil Pettis, jenž svého soupeře po čtyřech kolech knockautoval loktem z otočky a poprvé tak obhájil pás v bantamové váze.

Fanoušci MMA mohli v noci z pátka na sobotu zhlédnout na Nova Sport 2 a Voyo poslední galavečer organizace Bellator 272 pro letošní rok, který lze právě na Voyo sledovat i zpětně. Přímý přenos odstartoval v 1:00 a nabídl jedenáct parádních bitev. Nejočekávanějším zápasem byl duel v kategorii do 61,2 kg, v němž šampion Sergio Pettis vyzval Kyoji Horigučiho.

Ještě předtím však proběhl hlavní předzápas. V něm změřil veterán pérové váhy Emmanuel Sanchez síly s Jeremy Kennedym. Díky případné výhře se mohl přiblížit ke třetí titulové šanci a možná i k možnosti vyzvat úřadujícího šampiona AJ KcKeeho. Jeho šance však Kennedy utnul. Rodák z Kanady zvítězil ve třech kolech na základě jednomyslného rozhodnutí. Bitva trvala patnáct minut.

Gentleman Hill soupeře tvrdým úderem poslal k zemi:

Pak už si fanoušci mohli vychutnat to hlavní. Souboj mezi Pettisem a Horigučim. V něm bylo rozhodnuto po čtyřech kolech, která celkem trvala přibližně tři a půl minuty. Pettis první tři kola prohrával, pak se ale vyburcoval k výtečnému výkonu a ve čtvrtém kole uštědřil Horigučimu KO loktem z otočky.

"Řekl jsem si, že tenhle boj prohrávám a musím udělat něco velkolepého. A vyšlo to ve správný čas," řekl o dramatickém závěru šťastný vítěz pro mmafighting.com. Horuguči si přitom šel pro jasný triumf. V celkovém počtu úderů vedl 73-19 a ničil Pettise tvrdými lowkicky v kombinaci s přesnými údery. V každém kole si připsal úspěšný takedown. Nakonec však boj prohrál.

​Zajímavé byly i ostatní duely. Asi nejpůsobivěji zakončil zápas proti Jaredu Scoggingovi Josh Hill, který předvedl parádní úder pravou rukou a poslal soupeře k zemi. KO přišlo po pouhých 56 vteřinách.

Bellator sice pro letošek končí, na příští rok už organizace oznámila pyramidu Grand Prix bantamové váhy o milion dolarů, tedy přibližně o 21 milionů korun.

Mike Hamel - Killys Mota ve třetím kole jednomyslným rozhodnutím

Spike Carlyle - Dan Moret ve třetím kole (soupeř se vzdal)

Kyle Crutchmer - Oliver Enkamp ve třetím kolem jednomyslným rozhodnutím

V květnu se Sergio Pettis stal novým šampionem:

TN.CZ

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.