Další sporty

Sáblíková ze Salt Lake City: Páté místo beru. Pomalu se to zlepšuje

Sáblíková ze Salt Lake City: Páté místo beru. Pomalu se to zlepšuje
Martina Sáblíková | Zdroj: profimedia.cz

Rychlobruslařka Martina Sáblíková dojela v závodě Světového poháru na 3 000 metrů v americkém Salt Lake City na pátém místě. Od umístění v první trojce ale byla blízko. I když tak z výsledku nebyla úplně nadšená, nepřevažovalo ani zklamání. "Páté místo beru. Doufám, že se to pomalu zlepšuje," hodnotila trojnásobná olympijská vítězka.

Světový pohár v rychlobruslení se po zastávkách v Polsku a Norsku přesunul do zámoří. Nejlepší světové rychlobruslařky totiž vyrazily bojovat o body do Salt Lake City. Na trati 3 000 metrů se představila i česká reprezentantka Martina Sáblíková, která s časem 3:56,719 obsadila pátou příčku.

Umístění v první pětce podle svých slov pokládá za celkem slušný výsledek. "Musím říct, že páté místo beru. Ten čas je kousek na placku. Čtyři kola byly super a jela jsem je vyrovnaně. Bohužel se mi potom stalo něco podobného, co se mi stalo v Polsku. Ale nebylo to tak hrozné. Sice to poslední kolo bylo hodně bolestivé, ale doufám, že se to pomalu zlepšuje. Musím si počkat a doufám, že to jde správným směrem," uvedla ke svému výkonu trojnásobná olympijská vítězka.

Související obsah

​Zmínila se i tom, proč zaostala za svým světovým rekordem, který zajela právě na této trati. "Tohle se moc porovnávat nedá, protože když jsem zajela čas 3:52, měla jsem největší fazónu svého života. Bylo to po mistrovství světa ve čtyřboji, takže to bylo na konci sezony, kdy forma graduje.

Teď jsme na začátku. Není to špatné už z toho důvodu, že si můžu udělat další "kvéčko" na trati 3 000 metrů, protože teď už vím, že s tímhle časem na olympiádu určitě pojedu," prozradila.

Přestože ji v přípravě trápily zdravotní problémy, doufá, že teď už půjde všechno směrem k olympijským hrám v Pekingu jako na drátkách. "Kvalifikaci na trojku a pětku mám prakticky v kapse. Za to jsem samozřejmě moc ráda. Kvalifikace byla to, čeho jsem se nejvíc bála. To už jsem prošla a mám splněno," řekla čtyřiatřicetiletá reprezentantka.

"Ted mě čeká Světový pohár v Calgary a uvidíme, jak to tam půjde. Všechno ostatní bude směřovat k olympiádě a snad se nám to podaří vyladit tak, jak má," uzavřela.

V létě se Martina Sáblíková připravovala na sezonu tradičně i na kole:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události