Karviná vzdorovala Spartě marně, Slavia nedala penaltu

Sparta se v 17. kole Fortuna ligy střetla s Karvinou Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté pražské Sparty zavítali v rámci 17. ligové zastávky do Karviné a jako třetí celek Fortuna ligy se na hřišti předposledního týmu pořádně natrápili. Obranu soupeře prolomili až ve druhém poločase a do konce se třásli o vítězství, nakonec zvítězili 2:1. Vyhrál také Liberec. O jeho výhře nad Hradcem rozhodl jediný gól. Teplice rozstřílely Zlín 4:1. Slavia sice neproměnila penaltu, ale nakonec dokázala vydřít výhru nad Olomoucí 1:0.

Sparta vyrazila v rámci 17. kola do Karviné a v bitvě s předposledním celkem soutěže byla favoritem. Fanoušci si ale museli na první branku hodně dlouho počkat, velkou část zápasu mohli sledovat pouze festival promarněných šancí.

V 16. minutě zahrozil sparťan Hložek, který pálil zpoza šestnáctky. Jeho pokus však jen těsně minul domácí svatyni. O chvíli později centroval z pravé strany Karlsson a míč se zastavil o břevno. Ve své šanci selhal i Haraslín. Ránu, jež mířila do horního růžku, odhlavičkoval do bezpečí Santos.

Následně mohli Karvinští opět děkovat břevnu, které je zachránilo od první inkasované branky. V 60. minutě už se příznivci Letenských radovali. Karvinský brankář vyrobil obrovskou hrubku a Sparta se ujala vedení. Hložkovi odskočil při pokusu o střelu míč a vypadalo to, že půjde mimo. Bolek přestal hrát, balón však rychle doběhl nehlídaný Pulkrab a z ostrého úhlu zacílil k tyči.

​V 76. minutě Letenští navýšili těsný náskok, když se po kombinaci na jeden dotek prosadil Lukáš Haraslín. O dvě minuty později Karvinští kontrovali rovněž brankou. Qose rozehrál standardku po faulu na svou osobu, našel Siňavského, a ten parádním lobem snížil na rozdíl jediné trefy. Víc už se toho na hřišti nestalo, a tak Sparta duel ovládla těsně 2:1.

V zápase mezi Libercem a Hradcem Králové padla jediná branka, kterou vstřelil ve 38. minutě Ľubomír Tupta, který dostal  parádní nahrávku do běhu a nekompromisně propálil Fendricha. Ve 43. mohl srovnat Urma, ve vyložené šanci ale selhal. Hradec do konce zápasu už nesrovnal krok a padl těsně 1:2.

V duelu Teplic a Zlína se sice vedení ujali chvíli po startu druhého poločasu hosté, Severočeši ale v domácím prostředí během sedmi minut zcela otočili vývoj skóre. Postupně se trefili Fortelný, Shejbal a Mareš a Tepličtí si hýčkali dvoubrankový náskok. Výhru pak zpečetil gólem ze třetí minuty nastavení Trubač.

Za Slavii v duelu proti Olomouci neproměnil penaltu Stanciu, nicméně sešívaní nakonec zvítězili 1:0 díky trefě Jana Kuchty.

Sobotní výsledky 17. kola Fortuna ligy:

MKF Karviná – AC Sparta Praha 1:2 (0:0)
Branky:
78. Siňavskij – 60. Pulkrab, 76. Haraslín

FC Slovan Liberec – FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.