Fotbal

Slávisté vyzývají k očkování: Společně tento boj vyhrajeme, burcuje mistr ligy

Slávisté vyzývají k očkování: Společně tento boj vyhrajeme, burcuje mistr ligy
Fotbalista Slavie Jan Kuchta jakoby svým gestem vyzýval fanoušky, ať se jdou očkovat. | Zdroj: Petr Topič / MAFRA / Profimedia

Fotbalisté pražské Slavie zareagovali na zhoršující se epidemiologickou situaci v České republice i ve světě a společně natočili video, ve kterém děkují zdravotníkům a vyzývají k očkování i registraci na třetí dávku. "Nechte se, prosím, naočkovat. Jen tak můžeme boj s covidem vyhrát," zní v nahrávce, kterou úřadující šampion Fortuna ligy umístil na své sociální sítě. Fanoušci se v hodnocení okamžitě rozdělili na dva tábory. Jedni gesto chválí, druzí ho odsuzují.

Situace ohledně epidemie covidu-19 se v České republice začala znovu zhoršovat, a vláda tak musela opět zpřísnit opatření. Ta se týkají i zápasů fotbalové ligy. Na stadion smí maximálně tisícovka fanoušků, která navíc musí splňovat určitá kritéria.

Hráči vedoucího celku nejvyšší české soutěže z pražské Slavie se proto rozhodli natočit video. V něm děkují lékařům za jejich tvrdou práci.

https://www.instagram.com/p/CXBUQeoAXN0/

"Děkujeme všem zdravotníkům za jejich boj proti covidu," říká ve videu obránce Taras Kačaraba. "Moc si vážím vaší práce," doplňuje ho mladý záložník Daniel Samek. "Máte můj velký obdiv," přidává se Tomáš Holeš.

Slávisté ale zároveň nabádají k očkování i registraci na třetí dávku. "Nechte se, prosím, očkovat," burcuje Jakub Hromada. "Jsem naočkovaný. Naočkujte se taky," vyzývá záložník Petr Ševčík. "Třetí dávka je důležitá," upozorňuje Samek. "Jen tak můžeme boj s covidem vyhrát," připomíná ve slovenštině Jakub Hromada. "Společně tento boj vyhrajeme," hlásí Ondřej Lingr. "Děkujeme," uzavírají hráči jeden po druhém. V češtině, angličtině i slovenštině.

Související obsah

​Pod příspěvkem na sociálních sítích se ihned strhla plamenná diskuze. Někteří fanoušci krok sešívaných chválí, jiní ho haní. "Jste skvělí. Úžasné," zaznělo od některých příznivců. Jiní vzkaz berou jako zbytečné politikaření či byznys.

"Tuhle politickou agitku jste si mohli i odpustit... Kdo to chce, ten si to nechá píchnout i bez tohohle videa. A kdo to nechce, toho stejně nepřesvědčíte. Akorát tím snižujete vlastní morální kredit," ozval se jeden z fanoušků.

V létě slávisté představili nové dresy, teď burcují k očkování:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události