Bayern ovládl šlágr proti Dortmundu, dva góly vstřelil Lewandowski

Bayern Mnichov dokázal v obrovské bitvě porazit Borussii Dortmund a je vítězem Der Klassikeru. Na výhře 3:2 se dvěma góly podílel polský šutér Robert Lewandowski, mezi střelce se brankou zapsal také Erling Haaland. Klíčovým momentem také byla odpískaná penalta.

Úvod Der Klassikeru vyšel lépe Dortmundu, už v 5. minutě se prosadil Julian Brandt a hosté vedli 1:0. Na rychlý gól ale kvapně odpověděl Robert Lewandowski, jenž povedenou střelou srovnal na 1:1.

Před koncem poločasu šel navíc bavorský gigant do vedení, k míči se šťastně dostal Kingsley Coman a Bayern vedl 2:1. Jenže hned po přestávce srovnal norský ostrostřelec Erling Haaland, jenž krásně obstřelil Neuera.

​Drama pak rozsekla 74. minuta, ve které zahrál rukou stoper Mats Hummels. Rozhodčí situaci dlouho zkoumal u videa a nakonec odpískal penaltu pro Bayern. K pokutovému kopu se postavil Robert Lewandowski a šťastnou trefou opět poslal mnichovský velkoklub do vedení.

Dortmund navíc dohrával bez trenéra Marca Roseho, jenž se nechal za protesty vyloučit.

Bayern Mnichov –⁠ Borussia Dortmund 3:2 (2:1)