Palát a Nečas opět skórovali, Hronek přispěl trefou k výhře Detroitu

Zdroj: Profimedia.cz

Čeští hokejisté pálili v nočních zápasech zámořské NHL ostrými a pomohli svým týmům k vítězství. Ondřej Palát přispěl k triumfu Tampy jednou trefou, v dresu Detroitu otevřel skóre duelu s Islanders Filip Hronek. U výhry Caroliny nad Buffalem byl Martin Nečas, který zaznamenal jednu branku.

Tampa vyrazila na led bostonských Bruins a po 24 minutách hry vedla 2:0. Druhou trefu Lightning zaznamenal Ondřej Palát, který z levého kruhu sice původně nahrával před branku, puk se však smolně odrazil od brusle jeho krajana Tomáše Noska až do sítě. Boston do konce základní hrací doby dokázal vyrovnat, v prodloužení ale znovu skórovali hráči Tampy a rozhodli o triumf 3:2.

Skóre duelu mezi Detroitem a New Yorkem Islanders sice otevřel už ve 3. minutě hostující Cluttenberk, hned o tři minuty později ale přišla odezva. A byl to český obránce Filip Hronek, kdo se soupeřem dorovnal krok. Na každé straně poté padly ještě tři branky, a tak muselo rozhodnout prodloužení, po němž se radovala Rudá křídla.

​Další Čech zapsal trefu v bitvě Caroliny s Buffalem. Útočník Martin Nečas vsítil druhou branku do sítě Sabres a nakonec mohl se svým týmem slavit vysokou výhru. Hurricanes totiž porazili Buffalo 6:2. Nejúspěšnější celek soutěž, Florida Panthers, přivítal na vlastním ledě St. Louis a Blues velkého favorita pořádně potrápili. Florida je nakonec přetlačila až po nájezdech.

Výsledky nočních zápasů zámořské NHL:

Florida Panthers – St. Louis Blues 4:3sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Mamin (Lucas Carlsson, A. Lundell), 38. S. Reinhart (Lucas Carlsson, Huberdeau), 58. Mamin (A. Lundell), rozh. náj. S. Reinhart – 6. L. Brown (Joshua, I. Barbašev), 27. Walman (R. O'Reilly), 45. Saad (R. O'Reilly, Parayko)

Detroit Red Wings – New Yok Islanders 4:3p (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Hronek (Erne, M. Rasmussen), 8. Gagner (Givani Smith, Rowney), 34. Givani Smith, 64. Seider (P. Suter, Zadina) – 3. Clutterbuck (Pageau, Pelech), 31. Wahlstrom (Dobson, Barzal), 53. Wahlstrom (Barzal, Parise)

Washington Capitals – Columbus Blue Jackets 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Protas (J. Schultz), 24. Ovečkin (Carlson), 59. Hathaway – 47. E. Robinson (Danforth, Werenski)

Boston Bruins – Tampa Bay Lightning 2:3p (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Coyle (Haula, Craig Smith), 45. Lazar (Carlo, Grzelcyk) – 15. Raddysh (Sergačjov), 24. Palát (Cirelli, Hedman), 62. Stamkos (Sergačjov)

Ottawa Senators – Colorado Avalanche 6:5p (2:2, 3:1, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. B. Tkachuk (Stützle, Chabot), 6. Watson (Gambrell), 22. Stützle (C. Brown, N. Paul), 23. Norris (B. Tkachuk, Chabot), 28. Stützle (Batherson, Norris), 61. B. Tkachuk – 2. Helm (Aube-Kubel, Newhook), 9. Landeskog (D. Toews, MacKinnon), 30. Newhook, 42. Jost (MacKinnon, J. Johnson), 59. D. Toews (MacKinnon, Landeskog)

Nashville Predators – Montreal Canadiens 4:3p (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Tolvanen (Ekholm, Kunin), 38. Jeannot (Ekholm, A. Carrier), 51. Kunin (Johansen, Benning), 65. F. Forsberg (Mikael Granlund, Josi) – 25. Suzuki (Ch. Wideman, Caufield), 31. Dvorak (D. Savard, Toffoli), 44. Kulak (Caufield, Toffoli)

Minnesota Wild – Toronto Maple Leafs 4:3sn (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Greenway (J. Eriksson Ek, Dumba), 26. Zuccarello (J. Brodin, Kaprizov), 29. M. Foligno (J. Eriksson Ek), rozh. náj. Kaprizov – 33. Spezza (N. Ritchie, Rielly), 38. Spezza (Matthews, Rielly), 40. Matthews (Spezza, Rielly)

Carolina Hurricanes – Buffalo Sabres 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. T. Teräväinen (Aho, Niederreiter), 14. M. Nečas (Jarvis, Trocheck), 24. Cole (Trocheck), 25. Trocheck, 32. Niederreiter (Aho), 42. T. Teräväinen (Aho) – 20. Jokiharju (J. Skinner, V. Olofsson), 40. Girgensons (Bryson, Okposo)

New York Ranges – Chicago Blackhawks 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. R. Strome (Panarin, A. Fox), 38. A. Fox (Panarin, R. Strome), 55. Panarin (R. Strome, Trouba) – 20. P. Kane (Hagel, S. Jones), 59. DeBrincat (P. Kane, S. Jones)

Vancouver Canucks – Pittsburgh Penguins (0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Podkolzin (Ekman-Larsson, Boeser) – 23. Guentzel (Dumoulin, Letang), 38. Guentzel (Crosby, J. Carter), 39. Guentzel (Crosby, Letang), 52. Crosby (Letang, Guentzel)

Ondřej Palát skóroval v dresu Tampy i před dvěma dny:

TN.CZ

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.