Další sporty

Zemřel československý reprezentant. Na MS 1991 získal bronz

Zemřel československý reprezentant. Na MS 1991 získal bronz
Ilustrační foto. Zdroj: Profimedia.cz

Slovensko oplakává sportovní personu z "divoké vody". Ve věku 56 let zemřel po dlouhé nemoci bývalý vodní slalomář Peter Nagy. Dvojnásobný olympionik, který se účastnil letních olympijských her v Atlantě a Sydney, reprezentoval Československo a poté Slovensko. Jeho největším úspěchem byl bronz na MS 1991 ze závodu hlídek.

Slovensko i Česko zasáhla smutná zpráva. Představitelé slovenské kanoistiky informovali na svém webu o úmrtí 56letého Petera Nagyho, který byl dlouholetým reprezentantem ve vodním slalomu a především disciplíně K1.

Kajakář přezdívaný "faťko" a rodák z Bratislavy reprezentoval nejprve Československo poté Slovensko. Vybojoval si účast na olympijských hrách v Atlantě roku 1996 a Sydney v roce 2000. Pod pěti kruhy pak obsadil třinácté a dvanácté místo. 

Související obsah

​Jeho největším úspěchem byla bronzová medaile z MS 1991, kterou získal v závodě hlídek. Jeho jméno se jedenáct sezon objevovalo ve světovém poháru, nejlépe skončil na 9. místě. Dvakrát se stal mistrem Slovenska a v roce 2001 vyhrál Memoriál Ondreja Cibáka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.