Rozchodil highkick a obhájil pás. Šampionem Oktagonu zůstává Kozma

Rozchodil highkick a obhájil pás. Šampionem Oktagonu zůstává Kozma
Zdroj: Profimedia

Zápasník MMA David Kozma dokázal ve skvělé bitvě s veteránem UFC obhájit titulový pás. V hlavním zápase turnaje Oktagon 29 porazil Bojana Veličkoviče ve 4. kole a mohl se radovat z dalšího úspěchu ve veltrové váze. Pás si "Růžový panter" celkově připnul už popáté.

Devětadvacetiletý Kozma se v Brně v rámci Oktagonu utkal se srbským veteránem Bojanem Veličkovičem a chvílemi měl hodně namále. Ve třetím kole ho protivník odrovnal kopem na hlavu a populárnímu zápasníkovi na pár okamžiků vypnuly nohy.

Z tvrdého direktu se ale vzpamatoval a v další fázi zápasu se vybičoval k vynikajícímu výkonu. Nakonec Veličkoviče zasypal salvou úderů a porazil ho technickým knockoutem.

Související obsah

​"Růžový panter" tak uhájil titulový opasek ve veltrové váze a celkově ho získal už popáté. Veličkovič přiznal, že na přípravu neměl příliš mnoho času a s českým zápasníkem by se chtěl utkat znovu. Přitom původně neměl být pro Kozmu soupeřem. Zastoupil totiž zraněného Ivana Buchingera.

Takhle dominoval zápasník Pettis při galavečeru Bellator:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.