Fotbal

Ostuda, skandál, arogance. Haaland po Der Klassikeru kritizoval sudího

Ostuda, skandál, arogance. Haaland po Der Klassikeru kritizoval sudího
Hráči Dortmundu vedli v zápase s Bayernem řadu diskuzí s rozhodčím. Ten podle nich upřel Borussii dvě penalty a tu pro Mnichovské naopak neměl odpískat. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový Bayern Mnichov porazil ve šlágru německé Bundesligy odvěkého rivala z Dortmundu 3:2 a udržel první příčku ligové tabulky. Hráči Borussie se však po závěrečném hvizdu hodně rozčilovali. Rozhodčí jim údajně upřel dvě penalty a chybně naopak nařídil pokutový kop, který rozhodl o výhře Mnichovanů. "Rozhodčí? Skandál," nebral si servítky hvězdný Erling Haaland. A přidali se i jeho spoluhráči.

Německo zažilo v sobotu velký fotbalový svátek. Dortmund rozehrál v domácím Signal Iduna Parku populární Der Klassiker proti Bayernu a fanoušci si mohli užít pořádně třaskavou bitvu. V té se nakonec radovali Mnichovští, kteří díky dvěma trefám snajpra Lewandowského a jedné brance Comana zvítězili 3:2.

V zápase však plály pořádně velké emoce. Hráči Borussie se totiž dožadovali hned dvou penalt. Jedné v prvním a jedné ve druhém poločase. Rozhodčí však ani jednou na penaltový puntík neukázal. Dokonce si situace ani neověřil u technologie VAR. Pro Bayern naopak sudí pokutový kop odpískal. Ten byl podle Dortmundu rovněž sporný. Svěřenci trenéra Nagelsmanna díky němu navíc zvítězili.

Související obsah

​Fotbalisté celku z Vestfálska tak na rozhodčím Zwayerovi nenechali nit suchou. S kritikou okamžitě přišli Jude Belligham a Emre Can.

"Nebyla to penalta," řekl o momentu, jemuž předcházel pokutový kop Lewandowského záložník Bellingham.  "Nedíval se. Hummelse míč zasáhl," zastal se spoluhráče. Po jeho ruce ve vápně se totiž penalta odpískala. "Můžete se podívat na spoustu rozhodnutí ve hře. Dáte rozhodčímu, který má korupční minulost, odpískat největší zápas v Německu. Co očekáváte?" štvalo hráče Dortmundu, který připomněl, že byl Zwayer zapletený do korupční kauzy z roku 2005. 

Související obsah

"Je to ostuda, že zápas rozhodne tak mizerná penalta. Mrzí mě, že to musím říct. Odehráli jsme skvělý zápas a pak se stane tohle," smutnil Emre Can.

S ostrými slovy přispěchal také hvězdný mladíček Erling Haaland, který se nedávno vrátil po zranění a do sítě Bayernu vsítil jeden gól.

"Pokud jde o rozhodčího, byl to skandál," ulevila si norská superstar podle theathletic.com. Vytočily ho hlavně dvě neodpískané penalty ve prospěch Borussie. "Jasná penalta," zhodnotil zákrok na Marca Reuse. "Zeptal jsem se rozhodčího, proč se nešel podívat na video. Řekl, že není potřeba. Byl arogantní. Víc k tomu neřeknu," snažil se zkrotit vlastní vášně.

Že triumf Bayernu možná nebyl úplně košér, přiznal i trenér mnichovského celku Julian Nagelsmann. "Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. Ale také chápu diskuze o dvou penaltových situacích," přiznal dle ESPN. Jisté je jen to, že Bayern i přes ošemetné situace vyhrál a udržel první příčku tabulky Bundesligy.

Takhle ovládl Bayern šlágr německé Bundesligy proti Dortmundu:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události