Jota jako "dřevák" z okresu. Útočník Liverpoolu zazdil stoprocentní šanci

Útočník Liverpoolu Diogo Jota. Zdroj: Profimedia.cz

Liverpool si v duelu 15. kola Premier League proti Wolverhamptonu připsal vítězství a tři body. Triumf se ale nerodil vůbec snadno. Mužstvo z Anfield Road totiž vstřelilo vítěznou branku až v nastavení druhého poločasu. Pro výhru si přitom mohlo dojít v poklidu, liverpoolští střelci by ale nesměli spálit takové šance. Tu největší trestuhodně zahodil Jota, který předvedl koncovku jak z okresního přeboru.

Liverpool se s Wolverhamptonem rval o každý centimetr hřiště a šance střídala šanci. Fanoušci si však museli na gól pěkně dlouho počkat. Když už to vypadalo, že se v duelu urodí remíza, vzal na sebe zodpovědnost Origi a po přihrávce Salaha z otočky otevřel skóre. Na světelné tabuli přitom svítila už čtvrtá minuta nastavení druhé půle.

The Reds tak rozhodli o výhře doslova za pět dvanáct. Přitom měli na kopačkách vedení už několikrát předtím. V 61. totiž diváci na Molineux Stadium viděli parádní akci, která mohla a měla skončit gólem. Jota si na pravé straně hrací plochy naběhl na dlouhý centr a využil vyběhnutí brankáře Wolves, který navíc nechtěně poslal na trávník svého spoluhráče.

Útočníkovi Liverpoolu se tak otevřel zcela volný prostor, proto zamířil přímo k brance soupeře, doběhl až na hranici malého vápna a vystřelil. V cestě mu stáli pouze dva bránící hráči Wolves. Zkušený Jota místo do sítě trefil trestuhodně jednoho z nich a velkou příležitost totálně spálil. Jeho střelecké nemohoucnosti se teď směje celý fotbalový svět.

Takhle si Liverpool poradil v zápase Ligy mistrů s Portem:

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.