Další sporty

Od poloviny zápasu jsme nebyli schopni založit útok, mrzí beka Němečka

Od poloviny zápasu jsme nebyli schopni založit útok, mrzí beka Němečka
Český obránce Ondřej Němeček Zdroj: Český florbal/Barbora Reichová

Čeští florbalisté nezvládli druhý zápas ve skupině na mistrovství světa, když podlehli Švýcarsku 2:4. S výkonem nebyl spokojený ani obránce Ondřej Němeček, který se v utkání prosadil v přesilové hře. Ale gól na 2:1 nebyl nakonec nic platný.

Co vám ukázal zápas se Švýcarskem?
Bylo to o něco těžší utkání než s Německem. Ukázalo nám to, že musíme být lepší na míčku. Musíme být pohyblivější a aktivnější. Nesmíme se nechat ukolébat pasivním zakládáním útoků. Musíme si jít neustále za vítězstvím.

V tomto utkání byla spousta okýnek v obraně. Stejně jako v zápase s Německem. Je to něco, na co se budete soustředit do dalších zápasů?
Je to tak. Je to ale jen jedna z věcí. Je fakt, že jsme nabídli mnoho šancí nějakým šolicháním kolem půlky hřiště. Házeli jsme nesmyslně balonky mezi dva hráče. Tomu se musíme vyhnout. Tyto týmy na to čekají. V tom se musíme jednoznačně zlepšit.

Související obsah

Co chybělo k tomu, abyste Švýcarsko porazili?
Jednoznačně ovládání míčku. Od poloviny zápasu jsme nebyli schopni založit kloudný útok. Nesmíme dělat tolik chyb, nabídli jsme jim opravdu hodně šancí. Několik jich naštěstí nedali. Musíme si jít za vítězstvím víc, nesmíme se toho bát.

Trefil jste se z velké dálky v přesilové hře. Mířil jste do spodních pater branky?
Jsem zvyklý takto zakončovat na bližší tyč. Moc nad tím neuvažuji. Navíc jsem tam měl místo, tak jsem to zkusil a naštěstí to tam padlo. Bohužel to byl jeden z mála světlých momentů.

Několikrát vás podržel brankář Bauer. Co říct k jeho výkonu?
Byl vynikající. On se v těchto zápasech dokáže posunout na další level a vychytat všechno možné. Vychytá kolikrát neuvěřitelné tutovky. My jsme mu to vůbec neusnadnili. Měl to hodně těžké.

Související obsah

Jak moc velká komplikace je porážka se Švýcarskem?
My o tom moc nespekulujeme. Je nám asi jedno, na koho půjdeme. Samozřejmě je to komplikace v bodech, následném postavení v tabulce a nálady v týmu. Chtěli bychom vítězit každý zápas. Nám se toho ale vzhledem k dalšímu průběhu nic moc nemění. Budeme muset zvítězit v důležitějších zápasech. Ne, že by tento nebyl důležitý, ale klíčový nebyl. Není to nikterak velká komplikace.

Konečně jste hráli ve velké hale a ne v tréninkové. Jaké jsou hlavní rozdíly?
Větší hokejová hala je jednoznačně lepší. Největší pozitivum je jednoznačně v podlaze. Tady je lepší. Jinak je to podobné. I když ta druhá je teda menší. Ale mě to nijak neovlivnilo.

Co jste říkal na návštěvnost? Na zápas nepřišlo ani 800 lidí.
Atmosféra nebyla kdovíjaká. My jsme na to lehce zvyklí z české ligy. Nijak zvlášť mě to nezaskočilo. Ale je to samozřejmě škoda, že na takhle velkou akci nedojde více lidí. Chodí v podstatě jen na domácí Finy. Ale co se dá dělat..

Už před šampionátem byl hostem nastaveného času reprezentant Adam Delong:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.