Opět to nevyšlo. Češky v souboji o bronz nestačily na Švýcarky

Zklamané české florbalistky po prohraném boji o bronz Zdroj: Český florbal/Martin Flousek

Česká ženská florbalová reprezentace opět medaili na světovém šampionátu nezíská. V souboji o bronz nestačily svěřenkyně trenéra Rhynera na Švýcarsko, kterému podlehly 2:5. Na mistrovství tak končí popáté v řadě čtvrté. Jediná medaile je tak stále z roku 2011, kdy Češky skončily třetí.

Českým florbalistkám vůbec nevyšla první třetina. Po prvních dvaceti minutách prohrávaly 0:2. První branka přišla v deváté minutě. Corrin Ruttimannová přebrala míček na vlastní polovině, v poklidu se dostala do střelecké pozice a následně poslala míček nad nohou Christianové až do sítě.

O dva góly to bylo o necelé dvě minuty později. V hlavní roli byla opět Corrin Ruttimannová. Před českou brankou vznikla nepřehledná situace, kterou Švýcarky ještě nedokázaly využít. Následně ale zpoza branky Suterová poslal přihrávku právě na Ruttimannovou, která se nemýlila.

​V prostřední části se ale ženský výběr pod vedením Saschy Rhynera vzchopil. Ratajová našla přes celou šířku hřiště Michaelu Kubečkovou a ta ranou z první snížila na rozdíl jedné branky. O půl minuty později už však bylo srovnáno. Vendula Beránková se chopila míčku v rohu hřiště, pokračovala za branku, kolem které se obtočila a následně se trefila přesně do šibenice.

Jenže Švýcarky dokázaly opět odskočit. Isabelle Gerigová se dostala na sřed hřiště a zamířila přesně na vzdálenější tyč. A bylo ještě hůř. Ruttimannová prostrčila balonek na Michelle Wikiovou a ta neměla s následným zakončením sebemenší problém.

​O tři branky to bylo na začátku 46. minuty. Michelle Wikiová vyslala spíše propagační pokus směrem k Christianové, které míček propadl mezi nohama a nakonec doskákal až do sítě. V závěru to Češky zkoušely v šesti hráčkách, ale k brance to nevedlo.

Český tým tak v souboji o bronz padl se Švýcarkami 2:5 a popáté v řadě končí na mistrovství světa na čtvrtém místě. Poprvé a naposledy zatím Češky braly medaili v roce 2011, kdy skončily na třetím místě.

Švýcarsko - Česko 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 9. Ruttimannová (Martiová), 10. Ruttimannová (Suterová), 36. Gerigová (Stellová), 37. Wikiová (Ruttimannová), 46. Wikiová (Martiová) – 23. Kubečková (Ratajová), 24. Beránková (Krupnová).

Sestava Česka: Christiánová – Beránková, Jiráková, Koníčková, Paloncyová, Havlíčková, Keprtová, Šupáková – Bačová, Krupnová, Ratajová – Řepková, Suchá, Mlejnková – Trojánková, Kubečková, Chudá – Kotzurová, Plášková.

V Helsinkách momentálně probíhá mužské mistrovství světa. A před ním byl hostem pořadu Nastavený čas reprezentant Adam Delong:

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.