Hokej

Zemětřesení ve Vancouveru! Klub vyhodil trenéra i generálního manažera

Zemětřesení ve Vancouveru! Klub vyhodil trenéra i generálního manažera
Zklamaný Travis Green | Zdroj: Profimedia

V hokejovém Vancouveru se v noci z neděle na pondělí děly věci. Ze svých pozic byli odvoláni hlavní trenér Travis Green, jeho asistent Nolan Baumgartner, generální manažer Jim Benning a jeho asistent John Weisbrod. Na trenérskou židli nově zasedne Bruce Boudreau, jehož novým asistentem bude Scott Walker. Pozici generálního manažera a pozici asistenta dočasně převezmou Stan Smyl a Ryan Johnson.

Výkony Vancouveru v letošní sezoně jsou velmi špatné. Z 25 zápasů získali Canucks pouhých 18 bodů a v Západní konferenci je horší pouze Arizona. A tak se dalo očekávat, že přijdou nějaké změny. Vedení klubu v čele s Francescem Aquilinim to v noci z neděle na pondělí vzalo jedním šmahem. 

Vancouver sice z posledních tří zápasů dokázal dvakrát vyhrát, ale právě poslední domácí porážka s Pittsburghem byla poslední kapkou, a tak se vedení rozhodlo jednat. Vyhodilo tedy hlavního trenéra, generálního manažera a jejich asistenty. "Chtěl bych upřímně poděkovat Jimovi, Johnovi, Travisovi a Nolanovi za jejich vášeň a oddanost našemu klubu. Jsme vděční za to, co pro Canucks během jejich působení udělali a přejeme jim do budoucna jenom úspěch," sdělil Aquilini v oficiálním prohlášení.

"Bylo to těžké rozhodnutí, ale věřili jsme, že budeme konkurenceschopnější. Nyní jsem nesmírně zklamaný z dosavadních výkonů týmu. Tyto změny jsem musel udělat, protože chceme vybudovat tým, který bude soutěžit o Stanley Cup a věřím, že nové vedení nám s tím pomůže," vysvětlil předseda klubu. 

Související obsah

​Náhradu na pozici trenéra našel velmi rychle. Stane se jím Bruce Boudreau, který v minulosti trénoval Washington, Anaheim a Minnesotu. Ze všech koučů v NHL dosáhl nejrychleji na metu 400 výher, na což potřeboval pouze 663 zápasů. V roce 2008 byl vyhlášen nejlepším trenérem NHL. "Jsem nadšený, že mohu přivítat Bruce Boudreaua jako našeho nového trenéra a Scotta jako jeho asistenta. Bruce je jedním z nejzkušenějších trenérů v NHL, odtrénoval skoro tisíc utkání a má za sebou úspěšnou historii v práci s hvězdnými hráči," uvedl Aquilini k pozici nového trenéra. 

Na pozici generálního manažera a na pozici asistenta dočasně zasednou Stan Smyl a Ryan Johnson. Pomáhat jim budou v každodenním provozu také Chris Gear, Doug Jarvis a bratři Daniel a Henrik Sedinovi. 

V noci z neděle na pondělí se gólově prosadili Tomáš Hertl a Ondřej Kaše. Na body to ale nestačilo. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události