Další sporty

Češka Christianová se stala nejlepší brankářkou turnaje. Vyrovnala rekord

Češka Christianová se stala nejlepší brankářkou turnaje. Vyrovnala rekord
Česká brankářka Jana Christianová | Zdroj: Český florbal/Martin Flousek

Ačkoliv si české florbalistky z mistrovství světa opět nepřivezly medaili a skončily na nepopulárním čtvrtém místě, dostavil se alespoň individuální úspěch. Česká brankářka Jana Christianová byla vyhlášena nejlepší gólmankou turnaje a dostala se do All Star výběru. A to už potřetí. Před ní se to povedlo pouze jedné brankářce.

Skvělé výkony 31leté gólmanky pražského Chodova byly po zásluze odměněny. Svými výkony kolikrát přiváděla soupeřky k šílenství. Navíc v základní skupině proti Lotyšsku udržela své premiérové čisté konto na mistrovství světa. I díky němu se tak dostala do ideální sestavy šampionátu.

"Samozřejmě mě to hrozně těší. Je to krásná odměna, ale je to zásluha nejen mě, ale i celého týmu. Zároveň je to ukazatel toho, že práce, kterou děláme s naším trenérem gólmanů, nese své ovoce," byla ráda alespoň za individuální úspěch Christianová.

Související obsah

"Na druhou stranu bych individuální ocenění vyměnila za týmový úspěch a byla bych radši, kdyby se mi na krku houpala medaile," přiznala nejlepší gólmanka turnaje.

Do All Star výběru se dostala už potřetí, což se jí povedlo teprve jako druhé brankářce v historii. Tou první byla Švýcarka Laura Tomatisová. "To jsem ani nevěděla. Je to hezké, ale budu se snažit to překonat a na dalším mistrovství se osamostatnit," neskrývá své ambice odchovankyně klubu Bohemians.

Související obsah

​Mimo letošní šampionát se do ideálního týmu turnaje dostala ještě v letech 2011 a 2013. All Star výběr byl jinak jasnou záležitostí Švédek. Nejlepšími obránkyněmi byly vyhlášeny Moa Tschöpová a Ida Sundbergová ze Švédska. V útoku pak najdeme jejich dvě parťačky Wilmu Johanssonovou a Ellen Rasmussenovou. Poslední do party je Finka Veera Kauppiová, která byla vyhlášena i nejlepší hráčkou celého šampionátu.

V Helsinkách aktuálně probíhá mužské mistrovství. Ještě před ním byl hostem pořadu Nastavený čas Adam Delong:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události