Češi přímý souboj o čtvrtfinále zvládli. Norsku téměř nedali šanci

Radost českých florbalistů Zdroj: Český florbal/Martin Flousek

Čeští florbalisté zvládli závěrečný duel základní skupiny, když porazili Norsko bez větších problémů 7:3. Splnili tak "povinnost" a postoupili do čtvrtfinále, kde se utkají buď s Lotyšskem nebo Kanadou. Zápas je na programu ve středu 8. prosince od 14:30.

Na první gól zápasu se čekalo do deváté minuty. Od pravého mantinelu vykličkoval na střed hřiště Marek Beneš a trefil se přesně do šibenice. O minutu a půl později už to bylo 2:0. Krbec naservíroval na střed hřiště přihrávku na volného Jakuba Grubera, jenž se trefil z první naprosto přesně. Byl to jeho premiérový zásah na mistrovství světa. V závěru ještě trefil jeden z norských florbalistů pouze břevno a do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Do druhé části vlétli Češi parádně. Po třech minutách se dostal k dorážce z předbrankového prostoru David Šimek a zvýšil na rozdíl tří gólů. Na 4:0 zvyšoval o pár chvil později kapitán Tom Ondrušek, jenž zamířil přesně do horního rohu.

​Bůra čeští florbalisté dovršili ve 29. minutě. Adam Delong zkusil štěstí od pravého mantinelu a míček nakonec poslal naprosto přesně na zadní tyč. Norové ale dokázali snížit. Na přihrávku z pravého křížku si seběhl před branku Patrick Hjemgard a propálil Bauera. Minutu před koncem druhé třetiny vrátil pětigólové vedení českému celku Filip Langer, který využil přesilovou hru.

Velkou nepříjemností bylo ale zranění obránce Dominika Beneše, který opustil hřiště po nepříjemném pádu, při kterém si pochroumal kotník. Jak to bude s jeho účastí v turnaji dál zatím není jasné.

​V poslední dvacetiminutovce si Norsko vypracovalo několik příležitostí, ale buď branku seveřané netrefili, nebo je vychytal skvělý Bauer. Nicméně snížení ještě přišlo. V početní výhodě se prosadil Ole Martin Jansson. Norové se radovali ještě jednou, střelu od pravého mantinelu uklidil za Bauera Ole Mossin Olesen. Konečnou podobu výsledku dal Jakub Gruber střelou do prázdné branky.

Češi tak porazili Norsko 7:3 a ve čtvrtfinále vyzvou Kanadu nebo Lotyšsko. Duel je na programu ve středu od 14:30.

Česko - Norsko 7:3 (2:0, 4:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. M. Beneš (Vítovec), 11. Gruber (Krbec), 24. Šimek (Kisugite), 25. Ondrušek (Vítovec), 29. Delong (D. Beneš), 39. Langer (Rýpar), 59. Gruber - 31. Hjemgard (Kronberg), 57. Jansson (Olesen), 59. Olesen (Gidske).

Sestava Česka: Bauer – Vítovec, Němeček, D. Beneš, Besta, Kisugite, Gruber – Marek Beneš, Langer, Rýpar – Delong, Šindler, Ondrušek – Šimek, Forman, Krbec – Punčochář, Havlas, Hemerka.

Už před šampionátem byl hostem pořadu Nastavený čas jeden ze střelců Adam Delong:

Smíšenou čtyřhru na Australian Open vyhráli Mladenovičová a Dodig

První grandslam sezony opanovala ve smíšené čtyřhře dvojice Kristina Mladenovičová a Ivan Dodig. Ti ve finále porazili australský pár Fourlisová-Kubler 2:0 na sety a mohli se na Australian Open radovat z titulu.

Výsledky nočních zápasů NBA

Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 105:87, Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 124:115

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonaly Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.