Fotbal

Schick po Fürthu: Měl jsem hrát pouze hodinu, po Lewandowském pokukuji

Velkým tématem nejen v České republice, ale i v Německu a celé Evropě je jméno Patrika Schicka. Ten proti poslednímu Fürthu nasázel čtyři branky a je druhým nejlepším střelcem Bundesligy. V rozhovoru pro TV Nova přiznal, že měl střídat už po hodině hry.

Jak dodatečně vnímáte počin vstřelit čtyři  branky během 27 minut?

“Za čtyři góly za 27 minut jsem samozřejmě rád. Před zápasem jsem nečekal, že bych jich mohl dát tolik. Chtěl jsem se hlavně prosadit po zranění, kdy jsem na měsíc vypadl. V tom je to super. Že jsem se mohl zpátky zapojit, dát góly a dostat do sebe ten pocit, protoýe ten mi chyběl. Jsem za to strašně rád, protože se mi to na profesionální úrovni dosud nepodařilo dát hattrick, natož čtyři góly. To je perfektní.” 

Co vám říkali spoluhráči v kabině? Nějaké špičkování s někým? A co vám například řekl trenér? 

“Špičkování proběhlo už na trávníku po zápase a na nedělním tréninku, ale s trenérem jsem to zatím moc neřešil. O poločase bylo v plánu, že budu hrát pouze nějakých šedesát až sedmdesát minut, abych po pauze neriskoval zranění.  Já říkal, že chci zůstat na hřišti dokud nedám góla, nakonec jsme pak byli domluvení, že zkusím celý zápas. Když jsem dal čtvrtý gól, tak přišlo střídání. V předzápasovém plánu bylo, že budu hrát šedesát minut, v průběhu se to změnilo na celé utkání, ale při vstřelení čtvrté branky se mě trenér rozhodl vystřídat.”

Související obsah

Určitě vám přišlo mnoho gratulací. Ozvala se vám nějaká známá osobnost?

“Samozřejmě gratulace přišly, obdržel jsem hodně zpráv. Ve většině to byli známí, kamarádi a bývalí spoluhráči. Takže spíše taková klasika.”

Cítíte na sobě, že máte nejlepší formu kariéry? Povedené Euro, nyní vydařený podzim…

“V nejlepší formě se zdaleka necítím, měsíční pauze je na mě znát. Dávám se po zápasech dohromady déle než normálně, takže v tom je to o něco těžší. Samozřejmě jsem zdravý a mohu hrát zápasy, ale není to tak stoprocentní jako v době před zraněním. To jsem se cítil velice dobře. Doufám, že na střeleckou fazónu navážu a že mi zápas pomohl do budoucna. 

Pokukujete po tom, že byste překonal Lewandowského anebo je to při jeho formě nereálné?

“Samozřejmě, že pokukuji. Je v tabulce střelců předemnou o čtyři góly. Každopádně on těch gólů dává hromadu každý rok a já jsem rád, že jsem takto v závěsu, i když čtyři góly jsou celkem velkým rozdílem. Věřím, že ještě nějaké góly přidám a uvidíme, jak na tom budu na konci sezóny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.