Hokej

Blíží se návrat hvězdného brankáře? Finský matador se objevil v tréninku

Blíží se návrat hvězdného brankáře? Finský matador se objevil v tréninku
Gólman Tuukka Rask Zdroj: Profimedia

Finský brankář Tuukka Rask letos nefiguruje v sestavě Bostonu Bruins a pro širokovou veřejnost je to tak trochu divné. Hvězdný brankář je zraněný přibližně do ledna a zatím nepodepsal novou smlouvu. V létě sám přiznal, že by v NHL nehrál jinde než právě v dresu Bruins. Nyní se zapojil do tréninku jako "nouzový" brankář.

Finský brankář Tuukka Rask je velkou ikonou bostonského hokeje v jednadvacátém století a především v minulé dekádě patřil mezi fenomény v celé soutěži. Po poslední sezóně mu ovšem skončila smlouva a navíc je minimálně do konce roku zraněný. 

Nyní se tak léčí a věnuje se především své rodině. V pondělí se ovšem objevil na tréninku Bruins jako "nouzový" brankář, který se používá především v době, kdy se týmu v utkání NHL zraní dva brankáři a do branky jde amatér beze smlouvy.​

Související obsah

​Rask se léčí ze zranění kyčle, ale v pondělí se poprvé zúčastnil tréninku Bostonu. V brance nahradil Linuse Ullmarka, který je aktuálně zapsán na covid protokolu. Jestli se Rask vrátí ještě někdy do branky, není zatím jasné. 

Podívejte se na zákrok Tuukky Raska z minulé sezóny: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.