Nespokojený Halák nechytá a na zápasy radši kouká v tunelu. Trucuje?

Jaroslav Halák v utkání proti Anaheimu Zdroj: Profimedia

Slovenský hokejový brankář Jaroslav Halák nastoupil v letošní sezoně NHL pouze do šesti zápasů. S herním vytížením ve Vancouveru, kam v létě přestoupil, očividně není spokojen, a tak poslední dva duely nestrávil se svými spoluhráči na střídačce, nýbrž na ně koukal v tunelu prostřednictvím televize. Informoval o tom na twitteru novinář Thomas Drance, který má právě Canucks v popisu práce.

Poslední utkání, do kterého Halák nastoupil, bylo proti Bostonu na konci listopadu. Jeho tým tehdy prohrál 2:3 a slovenský brankář musel lovit puk ze sítě i po zásahu Davida Pastrňáka. V dalších utkáních pak dostal opět příležitost Thatcher Demko, který navíc v posledním kole proti Los Angeles Kings vychytal čisté konto, čímž se šance Haláka na pozici jedničky ještě zmenšily.

Ten rozdíl je do očí bijící. Mladý americký brankář už v této sezoně odchytal jedenadvacet utkání, zatímco Halák pouze šest. Navíc svůj tým ani jednou nedovedl k výhře. Nutno ovšem dodat, že Vancouveru se nedaří ani s Demkem, jelikož týmu patří předposlední místo v Západní konferenci a horší je jen Arizona.