Motorsport

Lewis Hamilton prodal luxusní byt v New Yorku za miliardu, nikdy tam nebydlel

Lewis Hamilton prodal luxusní byt v New Yorku za miliardu, nikdy tam nebydlel
Zdroj: profimedia.cz

Sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton prodal luxusní apartmán v New Yorku za rekordní sumu přesahující jednu miliardu korun. Třípatrový byt v dolní části Manhattanu vlastnil od roku 2017, nikdy v něm však nebydlel. Podívejte se, co takové bydlení nabízí.

Sezóna formule 1 vrcholí a Hamilton svádí vyrovnaný boj o osmý titul s Maxem Verstappenem. Přesto si našel čas a v minulých dnech uskutečnil prodej nejdražší nemovitosti na Manhattanu tohoto roku.

Hamilton třípatrový byt v bývalé továrně z 19. století na Greenwich Street ve čtvrti Tribeca koupil v roce 2017 za 43,9 milionu dolarů, v přepočtu za 993 milionů korun. Jak píše New York Post, nyní jej prodal za 49,5 milionu dolarů, celkově tedy za 1,112 miliardy korun v přepočtu.

Hamilton se nemovitost snažil prodat delší dobu. Ačkoli cena od roku 2019 malinko klesla, Hamilton prodejem stále vydělal, a to několik milionů. Částka překonala i rekordní sumu z letošního prodeje domu na Broome Street ve čtvrti Soho, kde zemřel ikonický herec Heath Ledger. Ten byl prodán za 49 milionů dolarů, tedy v přepočtu za 1,108 miliardy korun.

V luxusním apartmánu dříve bydlely hvězdy jako Justin Timberlake, Harry Styles, herec Jake Gyllenhaal či The Weeknd. Identita nového vlastníka není známa.

Související obsah

Sám Hamilton v bytě nikdy nebydlel. V New Yorku vlastní další nemovitost (rovněž luxusní apartmán), a to jen o dva bloky blíže k řece Hudson na vyhlášené adrese 70 Vestry Street. V blízkosti pilota formule 1 dříve bydlel quarterback Tom Brady.

Soupeření Hamiltona a Verstappena letos provází řada nehod. Takhle Brit poslal rivala do svodidel při Velké ceně Británie:

​Byt o rozloze 826 metrů čtverečných se skládá z pěti ložnic, šesti koupelen a dalších dvou toalet. Samozřejmostí jsou místnosti jako posilovna, luxusní kuchyně, knihovna či vnitřní bazén o délce 21 metrů. Kromě dřevěného schodiště tři patra spojuje soukromý výtah.

Doménou apartmánu je pak obrovská terasa s luxusním výhledem na “Big Apple“, který si návštěvník může vychutnávat z venkovního bazénku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.