Tenis

Sezóna snů pro Krejčíkovou: Získala dvě prestižní ceny od organizace WTA

Sezóna snů pro Krejčíkovou: Získala dvě prestižní ceny od organizace WTA
Barbora Krejčíková při osmifinále US Open Zdroj: profimedia.cz

V sedmý prosincový den roku 2021 se rozdávaly individuální ceny pro tenistky za poslední sezónu. Barbora Krejčíková ovládla kategorii hráčka roku, jelikož se nejvíce oproti minulému roku zlepšila. S parťačkou Kateřinou Siniakovou také kralovala mezi deblistkami.

Barbora Krejčíková zakončila sezónu 2021 ziskem dvou prestižních trofejí. Stala se hráčkou, která prošla největším zlepšením. V letošním roce získala tři trofeje pod hlavičkou WTA, debutovala na Turnaji mistryň a vyhrála také svůj první grandslam v životě. Triumfovala na French Open a posunula se do první pětky světového žebříčku. 

Brněnská rodačka získala také titul v kategorii deblových párů. S Kateřinou Siniakovou neměly konkurenci. Vyhrály Turnaj mistryň, olympijské zlato a uspěly také na French Open. Nejlepší dvojicí roku se staly již podruhé ve svých kariérách. Nejlepším nováčkem se stala překvapivá vítězka US Open Emma Raducanuová.

Související obsah

​​Cenu pro největší návrat roku získala Carla Suárezová Navarrová, která překonala Hodgkinův lymfom a vrátila se na tenisové kurty. Hráčkou roku se pak stala světová jednička Ashleigh Bartyová, která ovládla Wimbledon a potřetí v řadě ukončila sezónu na prvním místě žebříčku WTA.

Kromě olympijských her a French Open ovládly české deblistky také Turnaj mistryň.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.