Fotbal

Prodej Slavie na spadnutí? Předseda představenstva Tvrdík řekl, jak to je

Prodej Slavie na spadnutí? Předseda představenstva Tvrdík řekl, jak to je
Jaroslav Tvrdík | Zdroj: profimedia.cz

V průběhu tohoto týdne se začaly rojit spekulace, že 50 % akcií fotbalové Slavie Praha má odkoupit neznámý investor. Jaroslav Tvrdík v úterý potvrdil, že aktuální majitel nabídku dostal, ale rozhodl se ji odmítnout. Společností, která měla zájem akcie odkoupit, byla podle webu Seznam Zprávy investiční skupina Blackstone a sesterská společnost Globalon, v jejímž čele stojí bývalý strategický ředitel Realu Madrid.

Předseda představenstva pražského klubu ale veškeré spekulace vyvrátil, ačkoliv přiznal, že jednáni probíhala. "Akcionář SK Slavia dostal nabídku na navázaní strategického partnerství od renomovaného a respektovaného partnera. Nabídku povazujeme za oceněni skvělé práce klubu v posledních letech. Respektujeme, ze se majoritní akcionář rozhodl klub si plně ponechat ve svém vlastnictví," napsal Tvrdík na své sociální sítě.

V praxi to tedy znamená, že se žádný prodej v nejbližší době konat nebude. Tou společností, jež měla zájem koupit akcie Slavie, byla investiční skupina Blackstone a její sesterská společnost Globalon. Tu zastupoval Ivan Bravo, jenž dříve vykonával funkci strategického ředitele Realu Madrid. Podle zdroje webu Seznam Zprávy, který si nepřál být jmenován, se s Jaroslavem Tvrdíkem v posledních několika týdnech sešel.

Související obsah

Globalon spojuje hned několik fotbalových klubů, mezi které patří například portugalský Estoril, nizozemský ADO den Haag a španělský Alcorcon. Své akcie má také v německém Augsburgu a anglickém Crystal Palace. 

Globalon měl zájem od aktuálního vlastníka odkoupit 50 % akcií Slavie s tím, že v klubu setrvají všichni členové managementu, protože jsou s jejich prací spokojeni. Zhruba před čtrnácti dny se ale Citic Europe rozhodl, že si ponechá stoprocentní vlastnictví klubu, a k prodeji tak nedojde. 

Slavia pro tuto sezonu představila nové dresy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události