Bojové sporty

Joshua umožní duel Furyho s Usykem, žádá za to přes miliardu

Joshua umožní duel Furyho s Usykem, žádá za to přes miliardu
Zdroj: Profimedia

Britský boxer Anthony Joshua v září nečekaně prohrál s Oleksandrem Usykem a přišel o své mistrovské pásy. V rámci smlouvy má možnost zažádat o odvetu, ale nyní prozradil, že by z ní klidně odstoupil a nechal Usyka bojovat s Tysonem Furym, ovšem žádá si za to neskutečný balík.

Ještě před soubojem Joshuy s Usykem se předpokládalo, že Brit vyhraje a následně si to rozdá s Tysonem Furym, přičemž vítěz získá mistrovské pásy těžké váhy všech čtyř nejprestižnějších organizací. Zatímco Fury svůj třetí duel s Deontayem Wilderem vyhrál, Joshua s Ukrajincem padl a přišel o své pásy WBA, IBF a WBO.

Usyk by se mohl utkat s Tysonem Furym a získat i pás WBC, jenže Joshua měl v zápasové smlouvě klauzuli, díky které může chtít po svém soupeři odvetu a dva týdny po porážce tuto klauzuli aktivovat.

Joshuův promotér Eddie Hearn nyní prozradil, že jeho klient by se práva na odvetu byl ochoten vzdát a ustoupit kvůli souboji Fury vs. Usyk, ovšem žádal by za to obří sumu. "Sedmiciferná částka? Milion? Pokud ho chcete dostat ze zápasu s Usykem, vynásobte tu částku čtyřiceti," prozradil pro Boxing King Media.

Související obsah

​Hearn pochopitelně hovořil o částkách v britských librách, takže Joshuovo odstoupení by stálo 40 milionů liber, což je v přepočtu na české koruny téměř 1,2 miliardy.

Pokud by tedy opravdu došlo k vyplacení Anthonyho Joshuy před soubojem Furyho s Usykem, byl by právě Joshua předčasným vítězem souboje. Aniž by se musel zvednout ze židle, vydělal by si jmění, na které by většina lidí nedosáhla, ani kdyby žila tisíc let.

Anthony Joshua před prohraným soubojem s Usykem působil sebevědomě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.