Češi řádili v NHL: Hertl předvedl hattrick, Palát rozhodl o výhře Tampy

Češi byli zase pro jednou klíčovými hráči v zámořské NHL. Konkrétně Ondřej Palát rozhodl trefou v 60. minutě o výhře Tampy Bay nad Montrealem 3:2, Carolině Hurricanes zase pomohl Martin Nečas, který vsítil rozdílovou branku při utkání proti Winnipegu. A Tomáš Hertl si odškrtl první letošní hattrick.

Repríza loňského finále mezi Montrealem a Tampou Bay přinesla celkem pět branek. Jako první otevřel za obhájce Stanley Cupu skóre Maroon, v druhé třetině šli ale po ranách Suzukiho a Hoffmana do vedení Canadiens. Ve třetí třetině srovnal necelé tři minuty před koncem utkání Perry a diváci už byli připraveni na prodloužení.

Ale v 60. minutě se o slovo přihlásil Ondřej Palát. I když byl stíhaný obránci, při protiútoku se protáhl před gólmana, kam dostal křižnou přihrávku. Rodák z Frýdku-Místku pak už přesnou střelou dostal puk za Allenova záda.

Podívejte se na rozhodující akci Ondřeje Paláta:

Martin Nečas druhým gólem v řadě pomohl k výhře Caroliny na ledě Winnipegu 4:2. Stav byl 2:2, když Nečas při přesilovce překonal ležícího brankáře. Výhru Caroliny pak ve třetí třetině pojistil ještě Trocheck. Góly se blýskl také Tomáš Hertl v dresu San Jose Sharks, a to hned třemi

Kanadské body si připsal i Radko Gudas za asistenci, ale jeho Florida v prodloužení podlehla St. Louis Blues. Asistenci zaznamenali také Jakub Voráček a Ondřej Kaše v zápase Toronta proti Columbusu. Ze střetnutí Čechů vyšel vítězně druhý jmenovaný.

Mezi gólmany dostal prostor David Rittich, který 14 zákroky pomohl Nashvillu k výhře nad Detroitem 5:2. Vladař chytil 22 z 26 střel a jeho Calgary podlehlo San José 5:3.

Výsledky NHL:

Montreal Canadiens – Tampa Bay Lightning 2:3 (0:1, 2:2, 0:2)
Branky:
25. Suzuki (D. Savard, Drouin), 28. M. Hoffman (Suzuki) – 11. Maroon, 58. Perry (Stamkos, Hedman), 60. Ondřej Palát (Killorn, Cirelli)

Ottawa Senators – NY Islanders 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)
Branky:
30. Norris (Batherson, Chabot), 49. Holden (Stützle), 56. Formenton (C. Brown) – 23. A. Lee (Bailey, Pelech), 35. Wahlstrom (Bellows), 35. A. Lee (Barzal, Pelech), 47. Bellows (Czarnik, Wahlstrom), 53. Pageau (Mayfield)

Toronto Maple Leafs – Columbus Blue Jackets 5:4 (3:0, 2:1, 0:3)
Branky:
5. W. Nylander (Matthews, Rielly), 16. Matthews (Bunting, Rielly), 17. N. Ritchie (Ondřej Kaše), 39. Tavares (Rielly, W. Nylander), 39. Matthews (Rielly) – 32. O. Bjorkstrand (Jenner, Werenski), 41. O. Bjorkstrand (Bean, Hofmann), 57. Kuraly (Texier), 60. Domi (Jakub Voráček, Roslovic)

Detroit Red Wings – Nasvhille Predators 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Branky:
30. Fabbri (P. Suter, Seider), 49. M. Rasmussen (Erne, Naměstnikov) – 13. Johansen (Duchene, Josi), 18. Josi (Fabbro, Johansen), 43. Cousins (Josi), 48. Tolvanen (Fabbro, Johansen), 60. Fabbro (Borowiecki)

Buffalo Sabres – Anaheim Ducks 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky:
26. Milano (Zegras, Rakell), 58. S. Carrick (Manson)

Winnipeg Jets – Carolina Hurricanes 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky:
23. Ehlers (P. Stastny, N. Schmidt), 37. Dubois (Wheeler, Scheifele) – 1. Slavin, 22. Aho (Chatfield, Niederreiter), 40. Martin Nečas (Jarvis, Niederreiter), 44. Trocheck (Aho, Slavin)

St. Louis Blues – Florida Panthers 4:3 v prodl. (0:1,2:1,1:1 – 1:0)
Branky:
25. Tarasenko (I. Barbašev, Bučněvič), 34. B. Schenn (Tarasenko, Kyrou), 47. Saad (I. Barbašev, L. Brown), 61. Bučněvič – 7. Barkov (Mamin, Verhaeghe) (TS), 26. Montour, 55. Huberdeau (Radko Gudas)

Chicago Blackhawsk – NY Rangers 2:6 (2:1, 0:1, 0:4)
Branky:
2. E. Gustafsson, 8. Dach (DeBrincat, D. Strome) – 2. Trouba (Panarin, R. Strome), 24. Panarin (Zibanejad, Kreider), 45. Kreider (A. Fox, Panarin), 53. K. Rooney (A. Fox, Reaves), 57. Panarin (Trouba, Zibanejad), 59. Goodrow (Reaves, K. Rooney)

Edmonton Oilers – Minnesota Wild 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky:
27. Puljujärvi (McDavid, Hyman) – 2. J. Eriksson Ek (Zuccarello, J. Brodin), 8. M. Foligno (Dumba, J. Eriksson Ek), 46. V. Rask (J. Brodin, Zuccarello), 55. D. Kulikov (Kaprizov, Jordie Benn)

San Jose Sharks – Calgary Falmes 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)
Branky:
9. Tomáš Hertl (Barabanov, B. Burns), 31. E. Karlsson (Couture, Weatherby), 35. Couture (E. Karlsson, Dahlén), 39. Tomáš Hertl (Barabanov), 60. Tomáš Hertl (Couture, B. Burns) – 2. D. Dubé (Lucic), 12. J. Gaudreau (M. Tkachuk, E. Lindholm), 25. Adam Ružička (Ch. Tanev, B. Richardson)

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.