Češi jsou v semifinále mistrovství světa. Lotyše rozstříleli ve třetí třetině

Radost českých florbalistů po vstřelené brance Zdroj: Český florbal/Martin Flousek

Čeští florbalisté jsou v semifinále mistrovství světa. V boji o nejlepší čtyřku nedali šanci lotyšskému výběru, který zdecimovali v poměru 9:1. Hned šest branek nastříleli v závěrečné části a hattrickem se na výhře podílel Marek Beneš.

Tým pod vedením Petriho Kettunena byl v první třetině jednoznačně lepším celkem a v podstatě po celou první část byl více na balonku. Českému výběru se ale podařilo skórovat pouze jednou. V sedmé minutě zpoza branky posunul míček Ondrušek na Adama Delonga, který byl v dobré pozici a prostřelil Salcevicse.

Lotyši v první třetině vůbec nevystřelili na branku, ale skóre bylo pouze 1:0. Prostřední část byla daleko gólovější. Nejprve si do velkého brankoviště naběhl Mikuláš Krbec a trefil se přesně k tyči. Jenže o 24 sekund později tým z Pobaltí snížil, konkrétně se od pravého mantinelu prosadil Kevin Smits.

​Čechům se ale opět podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. V signalizované výhodě napřáhl téměř z poloviny hřiště Ondřej Němeček a trefil se přesně do šibenice. Čeští florbalisté byli i nadále lepším celkem a dostávali se do šancí, ale buď Lotyše zachránil gólman Salcevics, nebo mu po střele Rýpara pomohla branková konstrukce.

V závěru druhé třetiny měli Češi výhodu přesilové hry. Ale skórovat mohlo Lotyšsko. V oslabení pláchl Raitums, jenže si vylámal zuby na Bauerovi, který dvě sekundy před odchodem do kabin předvedl famózní zákrok.

Po návratu na hřiště ale český tým přesilovku využil. Nejprve přežili velkou šanci Lotyšska, aby si z následného protiútoku narazil Filip Langer s Markem Benešem a prvně jmenovaný uklízel míček do odkryté branky.

​V tu chvíli začal český gólostroj. O minutu a půl později chytrou střelou po zemi navýšil Marek Beneš, následně opět zafungovala spolupráce mezi ním a Filipem Langerem a bylo to už 6:1. Po další skvělé akci mezi Kisugitem a Lukášem Punčochářem zamířil obránce Mladé Boleslavi do odkryté branky.

Od poloviny třetí části to Lotyšsko zkoušelo bez brankáře, čehož využil hned dvakrát Marek Beneš a zkompletoval hattrick. Desátý gól mohl přidat Rýpar, který ale podruhé v utkání trefil tyč. Český tým tak zvítězil 9:1 a může se těšit na semifinále, kde narazí na Finsko, nebo Slovensko. Souboj o finále je na programu v pátek 10. prosince od 17:45.

Česko - Lotyšsko 9:1 (1:0, 2:1, 6:0)
Branky a nahrávky: 7. Delong (Ondrušek), 25. Krbec (Hemerka), 26. Němeček (Delong), 42. Langer (Marek Beneš), 44. Marek Beneš (Vítovec), 45. Langer (Marek Beneš), 46. Punčochář (Kisugite), 54. Marek Beneš, 56. Marek Beneš (Langer) – 25. Smits (Purins).

Sestava Česko: Bauer – Vítovec, Němeček, Besta, Gruber, Kisugite, Punčochář – Marek Beneš, Langer, Rýpar – Delong, Šindler, Ondrušek – Krbec, Forman, Hemerka – Šimek, Havlas.

Už před mistrovstvím světa byl hostem pořadu Nastavený čas střelec první české branky Adam Delong:

Noční zápasy NBA: V jednom zápase padlo 284 bodů

Utkání basketbalové NBA mezi Indianou a Charlotte nabídlo dechberoucí podívanou. Hosté totiž vyhráli vysoko 158:126. Největší podíl na tom měl Kelly Jr. Oubre, který nasázel 39 bodů. Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 115:99, Indiana Pacers - Charlotte Hornets 126:158, Orlando Magic - Los Angeles Clippers 102:111, Atlanta Hawks - Sacramento Kings 121:104, Miami Heat - New York Knicks 110:96, Brooklyn Nets - Denver Nuggets 118:124, Chicago Bulls - Toronto Raptors 115:105, San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 110:118, Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 112:132, Utah Jazz - Phoenix Suns 97:105