MMA

To je bomba! Procházku bude trénovat bývalý UFC šampion. Má recept na titul

To je bomba! Procházku bude trénovat bývalý UFC šampion. Má recept na titul
Zdroj: profimedia.cz

Chceš-li být nejlepší, musíš trénovat s těmi nejlepšími. Tohle pravidlo ve světě bojových sportů platí dvojnásob. A Jiří Procházka má na cestě za titulem možnost trénovat s dvojnásobným UFC šampionem a olympijským vítězem. Pomocnou ruku mu totiž nabídl sám Henry Cejudo.

Cejudo, který v kleci dokázal obhájit titul muší i bantamové váhy, než ukončil v květnu 2020 kariéru, se o možné spolupráci s českým samurajem rozpovídal ve svém podcastu.

"Teď vám řeknu obrovskou novinu. Jsem v kontaktu s Jiřím Procházkou. On je jediný bojovník, kterému jsem já sám kdy napsal, aby přijel k nám trénovat," řekl Cejudo, který si Procházku speciálně vybral.

Glover Teixeira ukončuje Anthony Smitha Zdroj: Profimedia

​Bývalý šampion chtěl do gymu v arizonském Phoenixu, kde občas trénují i jména jako Weili Zhang, Deiveson Figueiredo a další, přivést někoho, kdo má v UFC šanci na titul. Jeho trenér i svěřenec Jon Jones se shodli na jménu českého bijce, a tak ho Cejudo kontaktoval. Procházkovi chce pomoci v pravděpodobném zápasu proti šampionovi Gloveru Teixeirovi.

O Procházkově postoji není pochyb, svou sílu během dvou zápasů demonstroval dostatečně. Ale Teixeira vyniká v boji na zemi. Kdo jiný by měl Procházkovi pomoci zlepšit wrestling než olympijský vítěz z her v Pekingu.

Související obsah

"Glover má wrestling na té nejvyšší úrovni, je sakra nebezpečný. To, co dělá ve věku 42 let, je neuvěřitelné. Jsem ale připravený zapracovat na strategii, jak tohle riziko eliminovat. Jiří, jsme spolu v kontaktu, a pokud chceš ten titul, tak musíš k nám," pokračoval Cejudo, který v šampionově stylu prý vidí řadu mezer, které by Procházka mohl využít.

Do USA by měl Procházka vycestovat v lednu. Pro web MMA Shorties potvrdil, že je s Američanem v kontaktu. "Teď je to ve fázi, kdy jsem se s týmem domlouval, kdy bude nejlepší vycestovat, protože jsem chtěl nějaký zahraniční kemp. Usoudili jsme, že když tam Jon Jones jezdí, aby zdokonalil svůj wrestling, že tam opravdu umí, tak se to snažím domluvit i sám. Pojedu tam zdokonalovat wrestling a obecně přechody z postoje na zem a ze země do postoje. Pracujeme na tom," potvrdil Procházka.

Přípravu na další boj si Procházka zpestřil rolí ve videoklipu olympijského medailisty Alexandera Choupenitche:

Zápas o titul polotěžké váhy mezi šampionem Gloverem Teixeirou a Jiřím Procházkou není oficiálně potvrzen. Podle dění v divizi se však jeví jako nejpravděpodobnější scénář, a tak Procházkův tým nyní jedná s UFC. Mluví se o jarním termínu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události