Uřvaný Rakič našel soupeře, není to Procházka. Dočká se Čech boje o titul?

Uřvaný Rakič našel soupeře, není to Procházka. Dočká se Čech boje o titul?
Zdroj: Profimedia

Jak dlouho si bude muset Jiří Procházka počkat na titulový zápas s Brazilcem Teixeirou? Podle posledních informací by to nemuselo být zase tak daleko. Zápasníci v polotěžké váze se totiž začínají pro své souboje pomalu párovat a vypadá to, že právě Procházka by mohl být jeho dalším soupeřem.

Že tomu tak skutečně bude, napověděl instagramový profil MMA kultura, který oznámil, že Aleksandar Rakič dostal nabídku na zápas, který by se měl odehrát v únoru nebo březnu příštího roku. Rakouský bijec podle všeho tuto výzvu okamžitě přijal a už se pouze čeká na definitivní potvrzení z druhé strany barikády.

Vyzyvatelem by měl být podle zatím neověřených informací Jan Blachowicz (28-9), který je bývalým šampionem. Právě tento Polák se vzpamatovává z těžké prohry s Teixeirou (33-7), kterou musel vstřebat před dvěma týdny, ale chuť do zápasení mu to nevzalo. 

Jací soupeři tedy zbývají Jiřímu Procházkovi (28-3)? Anthony Smith je momentálně zraněný a Thiago Santos (22-9) má už domluvený souboj s Magomedem Ankalajevem (16-1), který se uskuteční 12. března. 

Související obsah

​Pokud je tedy pravda, že se Rakič, se kterým se Procházka v minulosti marně pokoušel domluvit na fightu, utká s Blachowiczem, zbývá mu k souboji právě Teixeira, se kterým by se utkal o titul. Nedávno přitom Aleksandar Rakič rozjel na sociálních sítích trashtalk, při kterém českého MMA zápasníka urážel a tvrdil, že jejich vzájemný duel je už dohodnutý. Sám Jiří Procházka, který se v minulosti vyjádřil, že se nechce nijak zdržovat a své kroky by rád směroval právě k titulovému souboji, však tuto zprávu dementoval. 

Všechno ale může být ještě úplně jinak, protože Teixeira si chce dát od zápasení několik měsíců pauzu a celá situace na UFC poli se může za tu dobu zase změnit.

Procházka čeká na přemožitele v MMA už dvanáct zápasů, když se musel před svým soupeřem naposledy sklonit 31. prosince 2015. Od vstupu do UFC si zatím připsal dvě suverénní KO výhry, když si naposledy poradil s Dominickem Reyesem. 

Nedávno titul v Bellatoru musela obhájit Cris Cyborg a zvládla to ve velkém stylu za 92 vteřin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události