Hokej

Na tento večer Fleury nezapomene! Fanoušci soupeře mu tleskali vestoje

Lépe to ani vyjít nemohlo. Hokejový brankář Marc-Andre Fleury si v NHL připsal jubilejní pětisté vítězství, jehož dosáhl na ledě Montrealu. Okořenil to navíc čistým kontem, když za svá záda nepustil ani jednu ze třiceti střel soupeře. V závěrečných vteřinách mu pak aplaudoval celý stadion, který byl tvořen především fanoušky soupeře.

Fleury přestoupil do Chicaga letos v létě. Jeho konec ve Vegas Golden Knights přišel za velmi podivných okolností, když se jej klub rozhodl vyměnit, aniž by to s ním předem prodiskutoval. Brankář se to dozvěděl ze sociálních sítí. 

Následně Fleury přemýšlel, že skončí s hokejem, protože se mu do Chicaga stěhovat nechtělo, ale nakonec tak neučinil. Nyní toho nejspíše vůbec nelituje. V Chicagu se stal velmi rychle oblíbencem fanoušků a svoji vřelost mu projevují i příznivci jiných klubů.

​O tom se mohl přesvědčit v noci na pátek, když na ledě Montrealu vychytal svou jubilejní pětistou výhru v NHL. Na to potřeboval 901 zápasů. Ale nebylo to jen tak ledajaké jubilejní vítězství. Dosáhl jej díky čistému kontu, kterého docílil v této sezoně podruhé a za celou kariéru v NHL nepustil puk za svá záda během celého utkání 69krát. V závěrečných vteřinách si pak mohl vychutnat ovace z tribun. Celá hala totiž vyvolávala jeho jméno. 

Související obsah

​"Pravděpodobně mě tu nemají moc rádi. Po celou kariéru tu na mě hodně bučeli a křičeli," podělil se kanadský brankář po zápase o dřívější zážitky. "Tohle pro mě znamenalo hodně. Znamenalo hodně, že takové množství lidí z Quebecu je na mě hrdé, jelikož jsem odtud a dosáhl jsem takové mety," neskrýval radost z toho, že mu aplaudovali fanoušci soupeře.

V novém působišti zatím Fleury nastoupil do 18 zápasů, ve kterých svůj tým dovedl k osmi vítězstvím. To Chicagu stačí ke třináctému místu Západní konference. Úspěšnost zákroků si drží na 91,32 % a v průměru každé utkání inkasuje 2,79 gólu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události