Fotbal

Přijede popravčí četa? V Berbrově kauze figuruje i kancléř prezidenta republiky

Přijede popravčí četa? V Berbrově kauze figuruje i kancléř prezidenta republiky
Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Vyšetřování bývalého fotbalového bosse Romana Berbra přineslo nové informace. V policejním spisu má totiž figurovat jméno kancléře prezidenta republiky Vratislava Mynáře, který chtěl u Berbra ochranu fotbalového Slovácka.

S informací přišel web Seznam Zprávy, který dokonce cituje komunikaci mezi Berbrem a Mynářem. Kancléř prezidenta republiky Miloše Zemana měl chtít přilepšení pro 1. FC Slovácko. Fotbalovému bossovi měl dokonce v dubnu roku 2018 poslat textovou zprávu s obsahem: "Přijede popravčí četa, nebo je to ok?" Později měl ještě anglicky prosit o pomoc slovy: "Pls help."

Ke komunikaci mezi Berbrem a Mynářem mělo docházet v letech 2017–2019. Ve dvou sezónách v tomto období se totiž celek z Uherského Hradiště pohyboval na dolních příčkách české Fortuna ligy a bojoval o udržení mezi elitou. Výše zmíněná komunikace mezi Berbrem a Mynářem údajně probíhala dva dny před utkáním mezi Slováckem a Zbrojovkou Brno (1:0). Duel řídil rozhodčí Petr Ardeleanu, ale k žádnému ovlivnění utkání nedošlo.

Související obsah

​V policejním spisu se údajně píše také o tom, že Mynář oslovoval Berbra ohledně nasazování rozhodčích, ačkoliv to místopředseda asociace neměl oficiálně ve svých pravomocích. Minulý rok v říjnu byl Roman Berbr zadržen, ale v lednu byl z vazby propuštěn. Aktuálně čelí podezření ze zpronevěry a údajného ovlivňování zápasů. 

Obvinění čelí také Miroslav Pelta, který byl odsouzen k šesti letům vězení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události