Hokej

Budeme mít halu jako v NHL, slibuje vlastník Pardubic fanouškům

Budeme mít halu jako v NHL, slibuje vlastník Pardubic fanouškům
Majoritní vlastník Dynama Pardubice Petr Dědek | Zdroj: Profimedia

Majoritní vlastník Dynama Pardubice Petr Dědek připravuje pro svůj klub velkolepý projekt. Ve spolupráci s městem chce nechat postavit novou luxusní arénu, která bude mít kapacitu 15 tisíc míst a technickým zázemím bude srovnatelná se svatostánky v NHL.

V tuto chvíli je celý plán tak daleko, že Dědek vyzval město k jednání o spolupráci na projektu. "Dynamo Pardubice se posune svým zázemím na úroveň evropského velkoklubu. Plánujeme arénu, která bude patřit multifunkčností mezi nejmodernější v Evropě s hotelem a kongresovým centrem," naznačil Dědek.

"Hala bude odpovídat technickému vybavení v NHL. V projektu klademe důraz na to, aby návštěva zápasu byla pro fanoušky nejen sportovním zážitkem. Hokej musí být zábavou pro celou rodinu," řekl majoritní vlastník pro klubový web.

Související obsah

Jak dlouho budou jednání se zastupitelstvem probíhat, není jasné, ale očekává se, že to potrvá asi půl roku. "Věřím, že se podaří tento záměr zrealizovat a v Pardubicích vyroste nová multifunkční aréna, která nabídne fanouškům moderní a příjemné zázemí a sportovcům potřebný komfort. Pro Dynamo je to další krok, kterým buduje svoji značku a renomé ve světě," řekl člen představenstva Dynama Pardubice Dušan Salfický.

Kromě hokejové haly se nyní v Pardubicích staví také fotbalový stadion, který by měl vyjít na 314 milionů korun.

Nový fotbalový stadion se staví i u sousedů v Hradci Králové. Takto šlo k zemi první ze čtyř lízátek.

​​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události