Další sporty

Poprvé v sezoně na "bedně". Je to třešnička na dortu, říká Sáblíková

Poprvé v sezoně na "bedně". Je to třešnička na dortu, říká Sáblíková
Zdroj: Profimedia

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se postupně dostává do formy. Na SP v kanadském Calgary dojela v závodě na 3 000 metrů na třetím místě a zaznamenala první umístění v nejlepší trojce v letošní sezoně. Triumf si vyjela Italka Lollobrigidová, na niž česká závodnice ztratila 1,06 vteřiny. Druhou příčku brala Kanaďanka Weidemannová. "Jsem hrozně ráda za ten projev. Třetí místo byla taková třešnička na dortu," těšila se z výsledku čtyřiatřicetiletá Češka.

Čekání trvalo až do čtvrtého dílu seriálu SP. Česká závodnice Martina Sáblíková se po zdravotních problémech a horších výsledcích opět vyšplhala takřka na vrchol. V závodě na 3 000 metrů v kanadském Calgary si dojela pro bronz a zapsala nejlepší výsledek této sezony.

Ze třetí příčky měla patřičnou radost. Ještě víc ji ale těšil výkon. "Jsem hlavně ráda za ten projev, protože od začátku sezony jsem se s tím trápila a tentokrát už ten konec nebyl tak hrozný. Dokázala jsem s tím trochu bojovat. Za to jsem hrozně moc vděčná. A že z toho bylo třetí místo, byla taková třešnička na dortu. Hnulo se to tím správným směrem a ten čas a projev pro mě má obrovský význam," uvedla Sáblíková.

V rozjížďce změřila síly s vycházející hvězdičkou Ragne Wiklundovou a měla co dělat, aby mladou kometu porazila. "Když jedu s Ragne, je to vždycky závod, že člověk neví, co se stane, protože ona zkouší různé taktiky. Minule to rozjela se mnou, pak nastoupila, tentokrát to rozjela plus minus na svěťák."

"Já jsem věděla, že to takhle rozjet teď ještě nemůžu, takže jsem si jela to svoje. Jí chybělo málo k tomu, aby to vydržela až do konce. Já jsem hrozně ráda, že se mi podařilo ji v posledním kole dojet a lehce předjet. To, co zkusila první kola, ale bylo bezvadné. Má neuvěřitelnou fazonu a uvidíme, co předvede v dalších letech," cenila si Češka svého výkonu a vyzdvihla i soupeřku.

Následně znovu zopakovala, že důležitý je pro ni především fakt, že se postupně vrací do formy. "Jak už jsem říkala, cením si hlavně toho projevu a toho, že jsem s tím konečně mohla bojovat i v posledních kolech. Pomalinku se vracím zpátky. To pro mě má obrovský význam, možná větší jak to třetí místo. I když je to pro mě povzbuzení do další práce před olympiádou."

Související obsah

​Zároveň ale přiznala, že čekat, kdy se karta otočí, bylo hodně náročné. "Po tom, co jsem říkala, že mám nějaké zdravotní trable, jsem si říkala, jak dlouho to bude trvat. Je to ‘step by step‘. Nemůžu mít všechno hned, což je pro mě něco, co nedokážu nějakým způsobem akceptovat. To čekání je pro mě hrozně ubíjející," pronesla veleúspěšná rychlobruslařka.

Ta se v neděli představí i na startu závodu na 1 500 metrů. Podle svých slov ale chce především vyzkoušet své možnosti. "Na patnáctistovku bych měla nastoupit. Je to hlavně o tom, abych si vyzkoušela, jaké to bude, až půjdu po startu do plné zátěže. Ne jako na trojce, kde má člověk nějakou rezervu. Je to spíš taková zkouška a nekladu si tam nějaké cíle. Důležité bude, jaký bude projev v závodě," uzavřela.

Na novou rychlobruslařskou sezonu se Martina Sáblíková tradičně připravovala i na kole:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události