Motorsport

Mazepin měl pozitivní test na covid-19, do závěrečného závodu F1 nezasáhne

Mazepin měl pozitivní test na covid-19, do závěrečného závodu F1 nezasáhne
Zdroj: profimedia.cz

Do Velké ceny Abú Dhabí formule 1 vyrazí pouze devatenáct jezdců. Nikita Mazepin měl pozitivní test na covid-19, a do posledního závodu sezony tedy nezasáhne. Stáj Haas tak pošle na trať jen jednu formuli.

V posledním závodě sezony měl útočit na lepší umístění z 20. příčky, kterou si vyjel v kvalifikaci. Rus Nikita Mazepin ze stáje Haas však nakonec do Velké ceny Abú Dhabí nezasáhne. Byl totiž pozitivně testovaný na covid-19. Na startovním roště se tak objeví pouze devatenáct vozů, z poslední příčky vyrazí na trať Mazepinův týmový kolega Mick Schumacher, z první příčky pak Max Verstappen, jenž se v přímé bitvě o titul utká s Lewisem Hamiltonem.

Mazepin je podle vyjádření stáje Haas v pořádku a nevykazuje žádné příznaky. "Nikita je fyzicky v pořádku, protože byl asymptomatický. Nyní je v izolaci a bude se řídit pokyny příslušných orgánů veřejného zdraví, přičemž bezpečnost bude konečnou prioritou pro všechny zúčastněné strany," uvedli zástupci stáje pro portál formula1.com.

Související obsah

Do závodu Haas náhradního jezdce nepošle, ani nemůže. Případný náhradník by totiž musel absolvovat kvalifikaci nebo jízdu v jiné části víkendu. S covidem-19 se nepotýká první závodník. Na startu právě končící sezony měl covid-19 Kimi Räikkönen, loni byli pozitivně testovaní Sergio Pérez či Lewis Hamilton.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události