Motorsport

Nečekaný zvrat v F1! Verstappen je po šokujícím finále mistrem světa

Nečekaný zvrat v F1! Verstappen je po šokujícím finále mistrem světa
Max Verstappen se raduje z vítězství v F1 Zdroj: profimedia.cz

Závod o všechno se jel ve Spojených arabských emirátech. Lewis Hamilton i Max Verstappen měli na svém kontě stejný počet bodů. Nakonec poslední kolo přineslo obrovské drama a po safety caru se jel "sprint", který vyhrál Verstappen i přesto, že předtím prohrával o více jak deset sekund.

Hamiltonovi se povedl start a hned předjel Verstappena, který se držel na druhé pozici. Nizozemský mladík následně na rekordmana v F1 v prvních zatáčkách zaútočil a Brit skončil mimo trať. Paradoxně mu ale menší srážka pomohla a Hamilton se dostal přes Verstappena, když projel únikovou zónou, trestán ovšem nebyl. Postupně pak navyšoval náskok v čele závodu. 

Max Verstappen po deseti kolech využil boxy a vyměnil pneumatiky, o několik chvilek později tam dojel také Hamilton. Nizozemský jezdec se rychle dostal na třetí místo a Sergio Pérez byl na prvním místě. Následně ukázal neskutečnou týmovou práci a Hamiltona nechtěl pustit před sebe. Navíc se Verstappen dotáhl na jednu sekundu. 

Související obsah

Mezitím skončil mimo trať Kimi Räikkönen a v závodě dojel, čímž skončila jedna velká éra finského jezdce, který v roce 2007 ovládl celý šampionát. Lewis Hamilton poté postupně navyšoval vedení na prvním místě a Max Verstappen už nejspíše dvacet kol před koncem věděl, že si na první mistrovský titul bude muset ještě počkat. 

Vše se ale na konci závodu změnilo. Po bouračce Latifiho se nakonec po velké diskuzi jel závěrečný sprint, který ovládl Max Verstappen a ten se v naprosto šokujícím finále celého závodu stal poprvé v historii mistrem světa!

Takto v letošním roce boural Verstappen a Hamilton:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události