Další sporty

Sáblíková vynechala závod kvůli problémům se svazem. Ten o ničem neví

Sáblíková vynechala závod kvůli problémům se svazem. Ten o ničem neví
Zdroj: Profimedia

Českým rychlobruslením rezonuje případ Martiny Sáblíkové, která nenastoupila do závodu Světového poháru v Calgary, a to konkrétně na trať 1 500 metrů. Důvodem jsou údajně svazové problémy. Přímo z něj ale přišla zpráva, že o žádných neví. Podle webu Seznam Zprávy stojí za kauzou údajné spory s trenérem Novákem, jenž měl vykazovat podezřelé faktury za soustředění.

V neděli večer nejlepší česká rychlobruslařka historie napsala na své sociální sítě zprávu, že se závodu na 1500 metrů nezúčastní. "Mrzí mě, že nenastoupím do závodu na 1 500 metrů. Důvodem jsou interní problémy v rámci našeho malého svazu eskalující v průběhu kvalifikačních závodů," stojí na začátku prohlášení.

"Je mi líto, že někteří lidé nerespektují fair play ani týmové hodnoty. Ke škodě nás všech a našeho krásného sportu. Pořád se s tím peru, před dalším vyjádřením ale chci vydechnout a vše si srovnat v hlavě," napsala dále.

Související obsah

Jak dlouho si to bude chtít rychlobruslařská šampionka srovnat v hlavě, se dá těžko odhadnout. Další vyjádření by mohla Sáblíková poskytnout po návratu do České republiky. Zpět by měla s celým týmem přicestovat ve středu.

Nicméně o tom, že by na svazu byly nějaké problémy, lidé přímo z něj neví. "Absolutně nevím, proč nenastoupila. To je věc Nováka (Petr Novák trenér). Ten ji přihlašuje na závody. Vůbec nevím, odkud vítr fouká. Musíte se zeptat jeho, až se vrátí. Já s ním budu ve středu řešit další závody," prozradil generální sekretář Jindřich Pařík.

"V průběhu posledního kvalifikačního závodu v Calgary se v rámci rychlobruslařské komunity začala řešit svazová politika, což se dotýkalo také Martiny a jejího týmu. Z důvodu narušené přípravy se rozhodla nenastoupit do závodu na 1500 metrů a zároveň své zklamání ventilovala veřejně,“ uvedl v pondělním prohlášení David Trávníček ze společnosti Sport Invest Marketing, která Sáblíkovou zastupuje.

Trávníček pak následně sdělil, že česká rychlobruslařka věří, že se napjaté vztahy zase brzy napraví. "Přesto Martina pevně doufá, že si vedení českého rychlobruslení věci rychle vyříká a vytvoří se opět taková atmosféra, která bude ku prospěchu celého sportu a umožní českým reprezentantům dosáhnout ve zbytku olympijské sezony odpovídajících výsledků,“ dodal předseda představenstva Sport Invest Marketing.

Související obsah

Podle webu seznamzpravy.cz může za neshody s vedením údajná kauza okolo trenéra Petra Nováka, jenž měl fakturovat nadsazené částky za rychlobruslařská soustředění v Itálii.

Právě na Světovém poháru v Calgary se Sáblíková letos poprvé podívala na stupně vítězů. V závodě na 3 000 metrů skončila na třetím místě.

Martina Sáblíková by chtěla uspět na olympijských hrách v Pekingu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události