Fotbal

UEFA zpackala los Ligy mistrů. Po opakování se zlobí Real Madrid

Tak to je neuvěřitelné. Los Ligy mistrů se musel opakovat. Důvodem bylo, že došlo k pochybení během vytahování míčků se soupeři. UEFA celý incident prošetřila a stanovila nový termín losu na 15:00, kde se nakonec vybraly nové dvojice pro osmifinále LM.

"Po technickém problému se softwarem externího poskytovatele služeb, který nařizuje funkcionářům, které týmy mohou mezi sebou hrát, došlo při losování 16. kola Ligy mistrů UEFA k závažné chybě," uvedla v oficiálním prohlášení UEFA poté, co proběhl los v úvodním termínu od 12:00.

Na pochybení se přišlo ve chvíli, kdy se vytahoval soupeř pro Villarreal a byl vytáhnut Manchester United, jenž už ale se španělským celkem hrál. "Ne, to není možné, protože Manchester United byl ve skupině, takže musíme vylosovat další," prohlásil šéf UEFA Giorgio Marchetti. Pro Villarreal tak byl nakonec při opětovném losování vytažen Man. City.

Související obsah

Následně bylo do další dvojice vylosováno Atlético Madrid, kterému byl do losovací misky přidán Liverpool, jenž se s madridským týmem už potkal rovněž ve skupině. Zatímco United, jako případný soupeř, už nebyl v losovací misce, jelikož už byl předtím nesprávně vytažen.Kluby tak žádaly UEFA o vysvětlení a fotbalová asociace nakonec rozhodla, že se los musel od 15:00 konat znovu a napodruhé už vše proběhlo v pořádku. Perličkou však je, že při prvním losování byla podle regulí vybrána dvojice Benfica Lisabon - Real Madrid. Při opakovaném losu ale dostal Bílý balet silný Paris Saint-Germain, což se madridskému velkoklubu vůbec nelíbí. Portugalskou Benficu pak čeká Ajax Amsterdam.

To Barcelona vypadla z Ligy mistrů a na jaře si zahraje play-off Evropské ligy proti Neapoli:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události