Další sporty

Nejlepší v historii. Basketbalová NBA má nového rekordmana ve střelbě trojek

2 977 – Tak k tomuto číslu se v basketbalové NBA nedostaly ikony, jako je Michael Jordan, Kobe Bryant, LeBron James, Magic Johnson či Kareem Abdul-Jabbar. Stephen Curry, jeden z nejlepších basketbalistů posledních dvou dekád, vstřelil v noci trojku číslo 2 974 a stal se nejlepším hráčem v historii, následně přidal i další tři.

Vstřelení trojky v basketbalovém utkání často rozhoduje o výhrách týmů. Není to ale jen tak, často si musí být hráč jistý a každý tak nějak riskuje. Je tedy neuvěřitelné, když se někdo z této pozice trefí celkem v 2 977 případech, tohoto rekordu se v noci na středu dočkal Stephen Curry. 

Trojnásobný šampion NBA se tímto číslem dostal před Raye Allena, který byl na utkání proti Knicks osobně a Currymu pogratuloval. Třiatřicetiletému rodákovi z Ohia chybí pouhých třiadvacet trojek na překonání magické hranice 3 000. 

"Nikdy jsem se nechtěl nazývat nejlepším střelcem historie, dokud nedosáhnu tohoto milníku," řekl po utkání Curry. "Nyní už to klidně mohu říct," pronesl aktuálně nejlepší střelec trojek v historii NBA. Jeho skvělý úspěch sledovala rodina i držitel rekordu Ray Allen. Golden State nad Knicks vyhráli o devět bodů. 

Související obsah

To Brooklynu se v noci povedlo vyhrát na domácí palubovce bez sedmi hráčů, kteří skončili na covid protokolu. Mimo byl například čtvrtý nejlepší "trojkař" historie James Harden. Výhru Nets bodově táhl legendární Kevin Durant, který zaznamenal 34 bodů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události