Tenis

Australian Open bude bez české jedničky, Plíšková se zranila

Australian Open bude bez české jedničky, Plíšková se zranila
Zdroj: Profimedia

Česká tenisová jednička se nezúčastní prvního grandslamu v letošní sezóně. Karolína Plíšková se z Australian Open odhlásila, trápí jí zranění vřetenní kosti. Novinku oznámila na sociální síti Twitter, kde se omluvila svým australským fanouškům.

Nejlepším umístěním čtvrté nejlepší tenistky podle žebříčku WTA na Australian Open je semifinále z roku 2019. Nyní se esová královna v zemi protinožců neukáže, trápí ji zranění vřetenní kosti, ruku má aktuálně zafačovanou. 

"Některé dny jsou těžké," začala na svém osobním twitteru Karolína Plíšková. "Bohužel budu na nějakou dobu zraněná a vynechám tak mé oblíbené turnaje v Austrálii. Věřím ovšem, že čas vše vyléčí," dodala česká tenisová jednička.

Související obsah

​Český ženský tenis bude v Austrálii zastupovat Barbora Krejčíková, Petra Kvitová, Karolína Muchová, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová, Kateřina Siniaková a Marie Bouzková. Za muže se do boje vydává také Jiří Veselý. 

V minulém ročníku Australian Open prošla až do semifinále Karolína Muchová, která nakonec vypadla s Američankou Bradyovou. Do finále se dostala i dvojka Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, první finále sezóny ale nezvládly. První grandslam nové sezóny startuje v Melbourne 17. ledna a celá akce trvá necelé dva týdny. 

Karolína Plíšková se během Turnaje mistryň ukázala v šatech a takhle jí to slušelo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události