MMA

Modrá hlava, rozchod i splněný sen, Brož promluvil o debutu v KSW

Domácí scéna jej zná z organizace OKTAGON, nyní Miroslav "Inkvizitor" Brož míří do polské KSW. Zápas na KSW 65 vzal bez váhání, a to i přesto, že musel za 12 dnů shodit 16 kg. "Je to splněný sen," říká sympaťák, který do boje vyráží s modrým čírem. Podívejte se na rozhovor s českým ranařem, ve kterém zhodnotil nadcházející zápas s Adamem Niedzwiedzem, prozradil v jaké organizaci bude zápasit příští rok i nečekaný rozchod po devíti letech.

Hned na první pohled upoutáte novým sestřihem, proč modrá?

Už když jsem se rozhodl pro změnu a šel jsem do velterové váhy (kategorie do 77 kg – pozn. red.), tak jsem si nechal udělat číro. Vždycky jsem to chtěl, ale přišlo mi to moc extravagantní. Před Jungwirtem jsem si řekl, že na to kašlu a musím si to zápasení víc užívat. Udělal jsem si stříbrnou hlavu, vyhrál jsem a udělal super zápas. S Dawou jsem měl bílou hlavu a teď jedu do Polska, tak jsem uvažoval o modré nebo červené jako takové české barvy. Dal jsem modrou. Už je to takový zvyk.

Trochu jako Jiří Procházka, že? Ten také v UFC upoutal svou "anténou".

Tak Jirka byl o dost extravagantnější s tím účesem. Tohle tak hrozné není (smích). Je to něco, co mě odreaguje. Čekání na zápas, nervy, bude to obrovská akce. Člověk alespoň zabijí čas a nepřemýšlí jen nad zápasem.

Jak říkáte, KSW 65 obrovská akce, největší a poslední galavečer roku. Co pro vás debut v KSW znamená?

KSW je pro mě sen, který se mi plní. Jsem hrozně šťastný, vděčný a děkuji bohu, že mi dal tuhle šanci. Já, když jsem v 27 letech končil s hokejem, tak mě ani nenapadlo, že bych mohl startovat na hlavní kartě s Mamedem Chalidovem a Robertem Soldičem. Je to splněný sen.

Nabídka přišla na poslední chvíli, pár dnů před galavečerem. Bylo to těžké rozhodování?

Vzal jsem to hned. Rozhodování těžké nebylo. Já byl v přípravě, měl jsem jít 30. 12. na Oktagonu v Praze, pak se to přesunulo do Brna a nevěděl jsem, jestli půjdu. Byl jsem v přípravě, měl jsem i kemp v Polsku, díky tomu od Artnoxu přišla nabídka. Ale neřešil jsem váhu, 16 kg za 12 dnů. Já jsem byl připravený na 30. prosince. Shodit z 95,5 kg na 79,5 kg za 12 dní není sranda.

Související obsah

O vás se ví, že jste silně věřící. Ostatně přezdívka "Inkvizitor" mluví za vše. Jak vnímáte, že budete zápasit v silně katolickém Polsku?

Já jsem protestant, ale důležité je věřit v boha a je jedno jestli tak nebo tak. Samozřejmě jsou věci, které se liší. Například já hodně dodržuji sobotu (v protestanském vyznání je sobota dnem odpočinku – pozn. red.) Důležité je, když jste dobrý člověk a věříte v boha.

Dříve jste měl ve smlouvě, že v sobotu nemůžete zápasit před západem slunce, řešil jste něco podobného s KSW?

Neřešil. My jsme řešili dlouhodobější kontrakt a na tohle nebyl čas. Takže jsme se domluvili na jeden zápas, věděl jsem, že jdu po západu slunce, tak jsem to řešit nemusel.

Pojďme k samotnému zápasu, čeká vás Adam Niedzwiedz. Jak ho vnímáte, je to největší výzva vaší kariéry?

Myslím, že jsem měl hodně dobré soupeře. Christian Jungwirth – německá dvojka, Emmanuel Dawal – francouzská jednička, dvojka nebo také nějak tak, Nemanja Miloševič – výborný grappler, hnědý pás v bjj. Tenhle frajer má skóre 8-4, z toho 7 submisí. No je to výborný zemař. Já bych měl být tvrdší a lepší v postoji a on na zemi. Moje hra je být co nejdéle v postoji a zkusit ho rozmlátit. On mě bude chtít uškrtit. S amatérskou bilancí mám něco přes 40 zápasů a ještě mě nikdo nikdy neutáhl. Ale všechno je jednou poprvé (smích). Možná mě utáhne a možná ne. Jdu si užít, a když si to užívám, tak dělám nejlepší zápasy.

Hlavní zápas večera je střetnutí legendy Mameda Chalidova s Robertem Soldičem, jak vidíte tenhle megazápas?

Jak jsem říkal, já si ještě neuvědomuji, že jsem na stejném galavečeru jako oni. A k tomu v půlce karty. K oběma vzhlížíme, ať už se nám líbí, nebo ne, jsou to top zápasníci. Soldič je nová hvězda, Chalidov je prostě ikona. Těžké říct, kdo vyhraje. Soldič je tvrdý, Chalidov je zkušený. Lehce se přikláním k Soldičovi.

Zdroj: koláž tn.cz / KSW

Vaše myšlenky asi směřují jen k zápasu, ale blíží se Vánoce. Jak prožijete svátky?

Po devíti letech jsem se rozešel se snoubenkou. Jsem sám a budu asi u kamarádů. Strašně se na to těším. Bál jsem se, že nebudu moci jíst, protože jsem měl zápasit až po Vánocích. Teď mám brutální dietu, jeden salát denně, dva tréninky denně. Musím shazovat, ale nebojte se, všechno si pak vynahradím.

A jaké máte plány po debutu v KSW pro rok 2022? Hodně se řeší, kam vaše cesta bude pokračovat, jestli v Oktagonu, KSW a zmínil jste i další nabídky.

Už to mohu říct, řekl jsem, že se do zápasu rozhodnu. Podepisuji s RFA (nová MMA organizace na česko-slovenské scéně – pozn. red.). Dali mi nabídku, která se neodmítá. S Oktagonem jsem neměl problém a byl jsem tam spokojený. Ale přišla lepší nabídka, když vám někdo nabídne dvakrát tolik, tak to vezmete. Oktagonu za všechno děkuji, odcházím v dobrém, s Ondrou Novotným jsme za dobře. Přecházím do RFA s tím, že bych chtěl mít střídavý start v KSW.

https://www.instagram.com/p/CXjqDHzsuXu/

KSW 65 a Miroslava Brože sledujte už v sobotu 18. prosince od 19:00 na Voyo.

Pozn. redakce – rozhovor byl točen čtyři dny před zápasem v gymu TKBC v pražských Štěrboholech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události