Fotbal

Eriksen se definitivně rozloučil s Interem. Hledá si angažmá v zahraničí

Eriksen se definitivně rozloučil s Interem. Hledá si angažmá v zahraničí
Christian Eriksen v dresu Interu Milán Zdroj: Profimedia

Společné dny dánského fotbalisty Christiana Eriksena a Interu Milán jsou sečteny. S klubem ukončil smlouvu a bude si hledat nové angažmá v zahraničí. Důvodem je voperovaný kardiostimulátor a podle pravidel Serie A s ním nemůže nastupovat.

29letý fotbalista nehrál od svého kolapsu na evropském šampionátu, kde se skácel k zemi v úvodním zápase s Finskem. Tehdy ho lékaři museli oživovat přímo na hřišti a Eriksen následně podstoupil operaci, kde mu byl voperován kardiostimulátor. A podle pravidel italského fotbalu s tímto přístrojem nesmí hráč nastoupit do ostrého zápasu.

Dánský záložník tak ukončil smlouvu se slavným Interem a bude si hledat angažmá v zahraničí, kde jsou pravidla odlišná. "Klub a celá rodina Nerazzuri přeje Christianovi do budoucna všechno nejlepší," stojí v prohlášení milánského celku.

Související obsah

"Ačkoliv se Inter a Christian nyní rozcházejí, pouto se nikdy nepřetrhne. Krásné časy, góly, vítězství, oslavy Scudetta s fanoušky u San Sira to zůstane navždy v historii Nerazzuri," napsal Inter na své sociální sítě.

Eriksen přišel do Itálie v lednu 2020 z Tottenhamu a smlouva mu měla vypršet až v roce 2024. Záložník odehrál za Inter 60 zápasů a loni mu pomohl k titulu v Serii A, když vstřelil osm gólů. Nyní se chystá trénovat v dánském Odense, kde svou kariéru odstartoval.

Když byl Eriksen převezen do nemocnice, venku ho vyvolávali fanoušci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události