šipky

Skvělý zápas mladíků pro Borlanda. Rozhodující leg zavřel na devět šipek

Šipkařské mistrovství světa pokračuje dál. A nabídl také souboj mladíků mezi Borlandem a Brooksem. Zápas nakonec vyhrál prvně jmenovaný, který v rozhodujícím legu zavřel devíti šipkami. S turnajem se naopak loučí nejstarší hráč Paul Lim.

Duel mezi Williamem Borlandem a Bradleym Brooksem byl zatím asi nejhezčím zápasem turnaje. Druhý jmenovaný Angličan vstoupil do zápasu parádně, svému soupeři vzal dva servisy a s čistým štítem se dostal do vedení 1:0 na sety. Jenže skotský borec zareagoval a po výhře 3:1 bylo srovnáno.

Třetí set už byl velkou přetahovanou. Oba šipkaři si drželi podání, což se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor a Borland vyhrál 3:2. Ale Brooks také srovnal krok. Přitom prohrával už 0:2 na legy, ale dokázal otočit. A přišel důležitý pátý set, který se dostal až do rozhodujícího legu.

​A tam Borland, při své premiéře na mistrovství světa, předvedl neskutečný výkon. Dokázal zavřít na devět šipek a stal se tak prvním šipkařem letošního šampionátu, kterému se to podařilo.

Z turnajem se loučí také nejstarší hráč celého mistrovství Singapurec Paul Lim. Ten sehrál obrovsky vyrovnanou bitvu s Angličanem Joem Murnanem, kterému podlehl 2:3.

Zápas druhého kola měl na programu Peter Wright, který stál proti 25letému Ryanu Meikleovi. A ačkoliv Snakebite nepředváděl ani zdaleka svůj nejlepší výkon a hodně se trápil na zavírání, tak svému protivníkovi nedovolil ani set a vyhrál 3:0.