šipky

Cullen se na postup nadřel. Borland už další devítku nepřidá

Cullen se na postup nadřel. Borland už další devítku nepřidá
Joe Cullen Zdroj: Profimedia

William Borland, jedna z hlavních hvězd prvního kola mistrovství světa, už další devítku nepřidá. Ve druhém kole prohrál s favorizovaným Ryanem Searlem jednoznačně 0:3. Z postupu se naopak raduje Angličan Joe Cullen, který přetlačil Jima Williamse 3:2. Končí také Glen Durrant, jenž neuhrál ani set v souboji s Williamem O'Connorem.

Do prvního zápasu nastoupil Ryan Searle a William Borland. Druhý jmenovaný věděl, že pokud by opět zavřel na devět šipek, sebral by bonus 50 tisíc liber (téměř 1,5 milionu korun). Jenže proti favorizovanému Angličanovi se mu nedařilo hrát podle představ. Průměr na tři šipky měl necelých 78 bodů a nedařilo se mu ani na zavírání, kde měl úspěšnost pouhých 22 procent. Výsledek? Searle zvítězil jasně 3:0 na sety.

Stejným poměrem prohrál také 24. hráč světa Glen Durrant, který s Williamem O'Connorem uhrál pouze jeden leg. S turnajem se loučí také Rakušan Rowby-John Rodriguez, kterého dál nepustil Luke Humphries. I výsledek tohoto zápasu byl 3:0.

Související obsah

​Nejvyrovnanějším zápasem tak byl ten mezi Joem Cullenem a Jimem Williamsem. Velšský šipkař začal parádně, dvakrát vzal servis a dostal se do vedení 3:0. Stejný průběh měla i druhá sada, jen zrcadlově opačně. Duel nakonec dospěl až do rozhodující páté sady, kterou urval Cullen 3:1 a mohl se radovat z postupu do třetího kola.

Výsledky 2. kola:

Ryan Searle – William Borland 3:0 (3:0, 3:2, 3:2)
Glen Durrant – William O'Connor 0:3 (1:3, 0:3, 0:3)
Luke Humphries – Rowby-John Rodriguez 3:0 (3:0, 3:1, 3:1)
Joe Cullen – Jim Williams 3:2 (0:3, 3:0, 1:3, 3:0, 3:1)

William Borland sice už vypadl, ale v prvním kole zavřel leg na devět šipek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události