Motorsport

Hamiltonovi hrozí trest, důvod? Nepřišel na večírek

Hamiltonovi hrozí trest, důvod? Nepřišel na večírek
Zdroj: profimedia.cz

Britský pilot formule 1 Lewis Hamilton možná neunikne trestu. Ten nejspíš dostane za to, že chyběl na závěrečném galavečeru Mezinárodní automobilové federace. Na akci v Paříži chyběl na protest proti událostem ze závěru Velké ceny v Abú Zabí.

Účast na závěrečném galavečeru je podle pravidel povinná pro nejlepší tři jezdce ročníku. Jenže Hamilton na pravidla nedbal a na akci nedorazil. "Pokud došlo k pochybení, nelze to pominout. Pravidla jsou pravidla," prozradil nový prezident FIA Muhamad Sulajím.

Hamilton na večírku chyběl kvůli tomu, že se on i stáj Mercedes cítí poškozeni verdikty při nedělní Grand Prix. Jde o situaci, kdy na trať vyjel safety car a závod byl restartován pouze kolo před cílem. V tu chvíli ho předjel Max Verstappen, který měl nové pneumatiky, a mohl tak slavit titul mistra světa, zatímco Hamilton skončil v celkovém pořadí druhý.

Související obsah

"Vím, že Lewis je smutný kvůli tomu, co se stalo. Řekl bych, že je zlomený. Ale musíme teď přezkoumat, jestli nebyla porušena pravidla. Jsem ve funkci jen pár hodin, takže nemohu dát jasnou odpověď, dokud neověřím fakta," řekl Sulajím.

Mercedes sice po závodě ještě podal dva protesty, ale ani s jedním neuspěl. Vedení stáje se nakonec domluvilo, že se odvolávat nebude. Mimochodem Hamilton nebyl jediný, kdo se galavečera nezúčastnil. Stejně tak týmový šéf Toto Wolff.

Lewis Hamilton se stal rytířem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události