Čeští hokejisté dál čekají na vítězství. Tentokrát jasně nestačili na Rusko

Další puk letící do branky Šimona Hrubce Zdroj: Profimedia

Česká hokejová reprezentace v letošní sezoně nadále čeká na vítězství. Na Channel One Cupu ve druhém zápase jasně nestačila na Rusko, se kterým tým pod vedením Filipa Pešána prohrál 2:5.

Rusové dominovali už od úvodních sekund a hned ve čtrnácté slavili branku. Z mezikruží propálil gólmana Willa Arsenij Gricjuk. Sborná byla daleko lepší i v dalším průběhu a v osmé minutě už to bylo o dva góly. Před branku si sjel Daniil Vovčenko a ten překonal českého brankáře podruhé.

A pro český výběr bylo ještě hůř. V patnácté minutě pláchl obraně Michail Grigorenko a trefil se přesně k tyči. Špatnou náladu na české střídačce vylepšil alespoň Jan Kovář, který se prosadil z dorážky.

​Do druhé třetiny už Roman Will nenastoupil a mezi třemi tyčemi ho nahradil Šimon Hrubec. Ten dlouho český tým držel, ale ani on na ruský tlak nestačil. Svou druhou branku v zápase trefil Michail Grigorenko, jenž se trefil přesně z levého kruhu na vzdálenější tyč.

Na konci druhé části navíc navýšil vedení na 5:1 v přesilové hře Artoň Anisimov, který se do puku opřel vší silou a propálil naprosto vše. V poslední dvacetiminutovce už přišla pouze kosmetická úprava skóre z hokejky Milana Gulaše. Český tým tak prohrál i páté utkání v letošní sezoně a celkově šesté v řadě. Tentokrát s Ruskem 2:5.

Poslední zápas na turnaji sehrají čeští hokejisté v neděli od 9 hodin se Švédskem.

V nominaci českých hokejistů na Channel One Cupu je i David Krejčí, který proti Rusku ale nehrál a před letošní sezonou se vrátil na extraligový led: