MMA

Miroslav Brož: Pro mě je to vítězství. Mně Poláci tleskali, domácího borce vypískali

Miroslav Brož má za sebou debut v KSW. Tříkolový souboj s Adamem Niedzwiedzem skončil po drtivém závěru remízou, přesto se český zápasník v noci vrátil do České republiky jako vítěz. Jako pravý gladiátor si získal dav, ukázal srdce a ubránil všechny pokusy o submisi proti zkušenějšímu zemaři. Po návratu domů výkon zhodnotil pro TN.cz a také prozradil, bez čeho si nedokáže užít Vánoce.

Jak jste s denním odstupem spokojený s výkonem?
Mohl jsem některé věci udělat jinak, mohl jsem víc boxovat a další věci. Zároveň se mohlo mnohem víc věcí pokazit. Jedno a půl kola v nekomfortu bojovat na zemi s frajerem po tak těžkém shazování (Brož shazoval 16 kg za 12 dnů –⁠ pozn. red.), pak vstát a ještě ho mlátit s tím, že jsem byl já ten, kdo dělal zápas. Myslím, že jsem ukázal srdíčko a jsem s výkonem spokojený. Věděl jsem, že mám srdce větší než on a že ho dobiji. Na konci druhého kola to mohl rozhodčí ukončit, on už nevěděl, kde je. Ve třetím kole padal. Ale na rovinu, pro mě bylo vítězství, že se se mnou Poláci fotili. Když jsem šel do šatny, tak mi tleskali a jeho vypískali. Když se vám tohle stane v Polsku, tak to mluví za vše.

Pískali hlavně po třetím kole, kdy Niedzwiedze takticky vyčkával na zemi a nechtěl dělat zápas…
On už byl nahulený. Dostal fakt bomby a začal se lámat. My jsme věděli, že není takový srdcař a rváč. Já, ať už jsem jakýkoli, tak jsem houževnatý a rváč. V kleci nechám všechno.

To jste ukázal v závěru, ale ke knokautu kus chyběl. Nemrzí vás, že jste do toho nešel víc po hlavě?
On byl na zemi fakt dobrý. Měl sílu, moc dobře věděl, co dělá, a fakt měl silný úchop. U takových frajerů je nebezpečné, že když tam naskočíte, tak vás může chytit. Hlídal jsem si to, trenéři měli radost, že to byl zase o něco vyspělejší výkon. Už to není jen o tom ho hodit a dobít. Mohl jsem tam do něčeho nalétnout a zbytečně prohrát. Kdyby stál, tak šlapu, co to jde. Ale v leže…

Takže jste s remízou spokojený?
Hned jsem si řekl o odvetu (smích). Asi jo. V prvním kole mě jasně hodil, ve druhém bychom mohli spekulovat, dobře jsem bránil a na konci jsem ho dobíjel. To mohlo být remízové a třetí bylo o dva body. Ale vezměte si to tak, on byl doma a jeho vypískali, mně tleskali. Pro mě je to vítězství.

Související obsah

Jako gladiátor jste si získal dav a atmosféra byla v hale neuvěřitelná. Přijeli vás podpořit i čeští fanoušci?
Můj zápas byl oznámen na poslední chvíli, a to už bylo vyprodáno, takže se tam bylo těžké dostat. Někdo tam ale byl, lidi od nás z gymu i nějací Češi mě tam pak potkali, podpora byla. Já jsem i nastupoval s českou vlajkou, naposledy jsem reprezentoval Českou republiku, když jsem hrál hokej na Světovém poháru. Teď jsem byl rád, že mohu znova a ještě udělat takový zápas.

Po zápase jste hned jel do Čech. Neměl jste tak čas na oslavu parádního výkonu. Máte něco v plánu?
Píšou mi kamarádi, takže půjdeme na večeři. Měl jsem brutální dietu, takže jsem rád, že si budu moci užít Vánoce. Já si pohádky a Vánoce neužiji, když nemůžu pít kakao a jíst cukroví. Tak jsem to měl, když jsem zápasil s Malachem, a strašně mě to štvalo.

Takže v plánu máte pořádné vánoční hody. Na jaké jídlo se těšíte nejvíc?
Teď mám chuť asi na všechno, na co si jen vzpomenu. Ale já jsem to dřív strašně přeháněl a přejídal se, to už nechci. Mám rád, když jím zdravě. Miluji bifteky, maso, ale slabost mám i pro sladké. Zkrátka nic konkrétního, spíš budeme obrážet dobré restaurace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události