MMA

KSW: Legenda Chalidov padl, Parnasse má zpět titul a Brož vybojoval remízu

Poslední bitva galavečeru KSW 65 je dobojována a Roberto Soldič se může pyšnit titulem dvojnásobného šampiona. Legendu Mameda Chalidova ukončil ve druhém kole drtivým knokautem. Salahdine Parnasse vrátil porážku Danielu Torresovi a po pěti kolech získal zpět titul pérové váhy. Své zápasy mají za sebou také debutující Češi Magdaléna Šormová a Miroslav Brož. Svěřenkyně Andrého Reinderse po těsném boji na zemi s Anitou Bekusovou prohrála na body. Brož předvedl skvělý zápas, ubránil se na zemi a po jednoznačném třetím kole z Polska veze remízu.

Mamed Chalidov  Roberto Soldič

41letý Chalidov v prvním kole ukázal, proč mu náleží status legendy. Hravostí trefoval Soldiče, předvedl naskočená kolena a publikum ho pohánělo divokými ovacemi. Soldič však nepřestával tlačit a drtivými údery odpovídal na soupeřovy útoky. Ve druhém kole souboj na chvíli zastavil nešťastný kop do slabin Chalidova, ale po chvíli se zase pokračovalo. Souboj šampionů vygradoval minutu a půl před koncem druhého kola, kdy v divoké přestřelce prvně zakolísal Soldič, vzápětí ale trefil drtivou sérii úderů a Chalidov šel k zemi.

Poražený šampion zůstal dlouho ležet a atmosféra v hale v polských Gliwicích utichla. Po chvílí se však za pomoci týmu lékařů postavil na nohy. Ihned po vyhlášení zamířil do šaten. Nově korunovaný král dvou váhových kategorií (střední a velterová váha) v kleci vyjádřil soupeři hluboký respekt a oznámil touhu stát se prvním KSW šampionem tří váhových kategorií, ostatně po tomto výkonu se bude soupeř pro něj hledat velmi těžko.

Daniel Torres Salahdine Parnasse

Před hlavním duelem se v kleci odehrála strhující odveta mezi Danielem Torresem a Salahdinem Parnassem. Torres, který o titul pérové váhy přišel, když nenavážil do limitu 66 kg, ukázal, že lednové vítězství nebyla náhoda. První kola s favorizovaným soupeřem držel krok a několikrát jej ohrozil nebezpečnými výpady. Ve třetím dokonce hrozil gilotinou. Od čtvrtého kola ho ale začalo zpomalovat poraněné oko a Parnasse postupně přebíral otěže zápasu. Díky rychlosti, výškové převaze a nekonečné fyzičce si v kolech šampionů jasně nárokoval zpět pás, o který přišel v lednu tohoto roku. Rozhodčí mu přisoudili vítězství na body, a tím i titul šampiona pérové váhy.

Podívejte se na strhující sestřih zápasu o titul pérové váhy:

Adam Niedzwiedz Miroslav Brož

Odhodlaný Miroslav Brož měl před sebou těžký úkol. Od začátku bylo jasné, že doména českého zápasníka bude v postoji, zatímco polský soupeř je na zemi jako ryba ve vodě. Netrvalo dlouho a Niedzwiedz si prosadil svou. Brož však zachoval klidnou hlavu a vytrvale na zemi bránil guard. V závěru se zvládl vymanit, postavil se a unaveného soupeře do přestávky vyprovodil sérií tvrdých úderů. Průběh se opakoval i v druhém kole, tentokrát polský zápasník z horní pozice několikrát hrozil škrcením i kimurou. V závěru se Brož dostal do horní pozice a začal s tvrdými údery, na ukončení by ale potřeboval více času.

Sestřih zápasu Adam Niedzwiedz vs. Miroslav Brož:

Třetí kolo bylo jasně pod taktovkou "Inkvizitora". Brož soupeře opakovaně posílal k zemi a unavený Niedzwiedz vůbec nespěchal s návratem na nohy a malátně vyčkával, než rozhodčí souboj vrátí do postoje. Za své taktizování byl od fanoušků vypískán. Brož se snažil "udělat zápas" a bylo znát, že je lépe fyzicky připravený. Šance na ukončení ale nepřišla.

Rozhodčí souboj dvou stylů prohlásili za remízu. Brož se do KSW zapsal úctyhodným výkonem a i přes drastické shazování si zachoval sílu a fyzičku. Ani polský mistr boje na zemi jej nedokázal ukončit, a tak stále platí Brožova předzápasová slova: "S amatérskou bilancí mám něco přes 40 zápasů a ještě mě nikdo nikdy neutáhl."

Související obsah

Anita Bekusová Magdaléna Šormová

Zápas Magdalény Šormová přišel na řadu jako třetí. Bekusová po úvodním gongu rychle přesunula boj na zem, kde zaujala vrchní pozici. Česká zápasnice však zespod dobře odolávala tlaku, a minutu před koncem dokonce hrozila pákou na ruku. Soupeřka však odvrátila nebezpečí a kolo zakončila v zádech Šormové. Ve druhém kole si soupeřky vyměnily pár úderů, Šormová dokonce vytasila loket z otočky, ale po chvíli se boj znovu přesunul opět na zem. Tentokrát byla v lepší pozici česká bojovnice a na zádech soupeřky kontrolovala situaci do konce kola.

Ve třetím kole si zápasnice znovu vyměnily role, Bekusová si připsala další úspěšný takedown a nebyla daleko od nasazení škrcení. Šormová pod soupeřkou zažila těžké chvíle, ale ze situace vytěžila páku na ruku. Polka ovšem vyklouzla, na poslední chvíli doslova sklepla Šormovou. Díky úspěšným strhům a dvěma kolům kontroly si odnesla jednomyslné vítězství. 

Podívejte se na sestřih zápasu Šormová vs. Bekusová:

Výsledky KSW: 

Roberto Soldič (19-3) porazil Mameda Chalidova (35-8-2) via KO. ve 2. kole 

Salahdine Parnasse (16-1-1) porazil Daniela Torrese (12-5) na body (jednomyslně)

Lom-Ali Eskijewa (19-5) porazil Daniema Stasiaka (13-8) na body (jednomyslně)

Roman Szymanski (15-6) porazil Mateusze Legierskiho (7-1) via. TKO. ve 2. kole (údery na zemi)

Michal Kita (21-13-1) porazil Marka Samociuka (3-2) via TKO. v 1. kole (údery na zemi)

Adam Niedzwiedz (8-4-1) vs. Miroslav Brož (12-3-1) - remíza (většinové rozhodnutí)

Damian Piwowarczyk (5-0) porazil Marc Doussise (7-1) via. submise ve 2. kole (páka na ruku)

Anita Bekusová (5-2) porazila Magdalénu Šormovou (11-5) na body (jednomyslně)

Patryk Likus (2-0) porazil Piotra Olszynku (6-8-1) via KO. ve 2. kole (loket z otočky)

Shamad Erzanukaev (1-0) porazil Bartosze Reweru (1-1) na body (jednomyslně)

Galavečer KSW 65 můžete zpětně sledovat na portálu Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události