Fotbal

Nita prý necítí od Sparty respekt. Blíží se jeho konec?

Nita prý necítí od Sparty respekt. Blíží se jeho konec?
Florin Nita při zákroku Zdroj: Profimedia

Rumunský brankář ve službách pražské Sparty Florin Nita neprožívá jednoduché období. Od zápasu na Slovácku, kde dostal čtyři góly, se do branky nepodíval a neví se, jak to s ním bude dál. Ve hře je tak i jeho konec v rudém dresu, který by mohl přijít už v lednu.

Nejlepší rumunský brankář byl u potupné sparťanské porážky 0:4 na hřišti Slovácka. Od té doby letenský celek odehrál šest utkání a 34letý gólman se do hry už nedostal. Přednost aktuálně dostává jeho kolega Dominik Holec. Ten si navíc v posledním zápase s Hradcem Králové, kde Spartě chybělo hned pět obránců, připsal čisté konto.

A Nita o své situaci promluvil pro rumunské národní rádio, kde řekl, že ve Spartě už necítí respekt a pokud nedostane od trenéra Vrby příležitost k chytání, tak v lednu zváží možnosti k odchodu. Údajně mu bylo slíbeno, že bude chytat v zápase s Rangers, ale nestalo se tak. S informací přišel rumunský novinář Emanuel Rosu.

Související obsah

​Rodák z Bukurešti odchytal v lize letos 15 zápasů, byl neotřesitelnou jedničkou a soupeře kolikrát deptal neuvěřitelnými zákroky. Vychytal šest nul a inkasoval 19 gólů. V Evropské lize zasáhl do čtyř duelů. Jak to bude s jeho budoucností, se zatím neví. Smlouvu má ve Spartě až do 30. června 2023.

Nita předvedl letos několik skvělých zákroků. Ty jsou k vidění ale i v americké MLS:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události